Wpis z mikrobloga

Mirki, jak to jest z tym wypalaniem AMOLED-ów? Dawno nie miałem Samsunga i już w sumie nie pamiętam.
Zaobserwowaliście u siebie? Boję się, że jak zacznę używać nawigacji itp. to po prostu go wypalę.
Poszukuję telefonu 5,5 cala minimum i tak do 1200zł. Ostatecznie mógłby być A5 2017, ale ten Amoled mnie odstrasza, mimo, że to ogólnie najprzyjemniejsze dla oka ekrany.
Jest jakieś dobre 5,5 cala do wzięcia obecnie?

#pytanie #telefony #android
  • 18
  • Odpowiedz
@brylek: miałem s advance a później s4, oba modele kupiłem używane i sam używałem ładne kilkanaście miesięcy - żadnego wypalenia nie uświadczyłem, znajomi na s5 oraz s6 również po kilku latach od kupienia nie mają żadnego problemu
  • Odpowiedz
@diabe: dzięki za odpowiedź. Pytam w związku z aferą, która wybuchła niedawno na YT odnośnie Samsunga. S8 wypalają się jak nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@brylek: Problem ciągle występuje, np. google w pixel 2 sugeruje żeby nie świecić więcej niż 6h w trybie ciągłym. Zobaczę jak z S8 będzie, bo to pierwszy galaxy bez fizycznych przycisków i musi wyświetlać pasek nawigacji (najczęściej się wypala). Z telefonów w których widziałęm wypalony ekran niedawno: Nexus 6, 6P, samsung T4xx (nie pamięam dokładnego modelu, to tablet był), Pixel 1 zaczyna mieć jakieś ślady ale nie wiem czy miną po
  • Odpowiedz
@brylek: każdy amoled się wypala czy sgs1 czy sgs 8, generalnie jak rok normalnie używasz (nie nawigacja !) problemu nienzauwazysz, jeśli dłużej / intensywnie to zawsze będziesz miał wypalenia
  • Odpowiedz
@brylek: O ile nie zamierzasz używać telefonu jako nawigacji która nie jest za dobra do amoledów (statyczne panele w interfejsie) to nie powinno być problemu. Ja mam S8 od lipca i zero oznak wypalenia, nie ma to wielkiego znaczenia bo krótki okres ale myślę że wytrzyma ile trzeba. A kolory + czerń na tym ekranie jest po prostu wspaniała.
  • Odpowiedz
@Thunderlane: bardziej słyszałem o wypalającej się belce górnej (która świeci jak np przeglądasz facebooka, czy Chrome). Nawigacji można używać z przygaszaniem ekranu w przypadku braku komend.
  • Odpowiedz
@brylek: A dlaczego tak boisz się wypalania? Mam s7 edge, wypaliły mi się ikony z jakiejś gierki, nie przeszkadza to w ogóle, w marcu pójdę i przed końcem gwarancji wymienię sobie wyświetlacz.
  • Odpowiedz
@brylek S8 oprócz wypalania ma też problem z różowymi ekranami. Generalnie AMOLED zawsze miały problem z punktem bieli, tylko zazwyczaj było odchylenie w stronę niebieskiego, co jakoś łatwiej przełknąć i zrekompensować w ustawieniach.
  • Odpowiedz
@powrutkrula: przestał Samsung wymieniać tak masowo (bardzo prawdopodobne, że Ci odmówią). Poza tym mi to osobiście przeszkadza jeśli włączam coś na białym tle np Chrome i jakąś stronę internetową, a tu wypalona nawigacja pod spodem, WTF.

@frogfoot: to że AMOLED ma problemy z bielą to wiadomo od dawna, ale dla mnie była zawsze przyjemniejsza, taka kremowa :)
  • Odpowiedz
@powrutkrula: Tymczasem poczytałem trochę komentarzy i ostatnio ludzie mieli problemy z wymianą, gdzie wypalenie pojawiło się z normalnego użytkowania - ot pewnie zależy od serwisanta.
  • Odpowiedz
@brylek: Nie myślałeś nad Galaxy J7 2017? Ekran 5,5 cala s. Amoled, metalowe wykonanie, touch id, wydajność jak na tą cenę też nienajgorsza. Bardzo spoko telefon jak na takie pieniądze, mimo że Samsungi często są przecenione.
  • Odpowiedz
@Kadej: Właśnie myślałem nad nim, tylko kurczę, 40 tys. punktów w Antutu? To moja Xperia Z3, którą sprzedałem była wydajniejsza ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@brylek: Coś za coś. Ciężko w tej cenie coś wydajniejszego z takim ekranem i tak dobrze wykonane, zwłaszcza, że bardzo mało producentów stosuje amoledy.
  • Odpowiedz