Wpis z mikrobloga

Mam nowe hobby będą robił Wam za tłumacza z sofistyki @Brzytwa_Ockhama na normalny. Skończyłem filozofie na UŚ więc chyba mam kwalifikacje.

Jaki jest przeto cel Polityki bez tego duchowego pierwiastka? - że każdy system ma doprowadzić do wyzwolenia duchowego człowieka w koncepcji Christianitas polityka ma doprowadzać do takiego środowiska w którym człowiek najłatwiej uzyska zbawienie?


Tutaj autor twierdzi, że bez duchowości jesteśmy gównem

Czy dla sekularnego świata wiara w postęp i pozytywistyczną naukę jest właśnie tym metafizycznym zbawieniem które kreślił już Comte a zniszczyła I wojna światowa?


Tu twierdzi, że brak duchowości wywołuje wojny.

Postęp i nauka nie wymagają wiary co dla niechrześcijańskich filozofów jest nie do pojęcia. Nie umieją pojąć, że bez jakiekolwiek wiary coś ma sens. Np moja miłość do żony i dzieci nie jest metafizyczna, a czysto chemiczna i ja to akceptuje, nie kocham przez to mniej rodziny. Po prostu wiem że to uwarunkowania ewolucyjne i tyle. Tak samo z postępem, nie trzeba w niego wierzyć by nabrał on sensu.

Dziękuje za uwagę.

Zapraszam do nowego tagu #centryzm


Tak zapraszasz, że kasujesz wpisy, ale Twoje prawo, możesz sobie kasować, sam często kasuje. :)

#dyskusja #4konserwyineuropa #4konserwy #neuropa
lakukaracza - Mam nowe hobby będą robił Wam za tłumacza z sofistyki @BrzytwaOckhama n...

źródło: comment_99XAPj0vvpI3zEdRzmRsgFn3XNwreXzU.jpg

Pobierz
  • 115