Wpis z mikrobloga

Mam nowe hobby będą robił Wam za tłumacza z sofistyki @Brzytwa_Ockhama na normalny. Skończyłem filozofie na UŚ więc chyba mam kwalifikacje.

Jaki jest przeto cel Polityki bez tego duchowego pierwiastka? - że każdy system ma doprowadzić do wyzwolenia duchowego człowieka w koncepcji Christianitas polityka ma doprowadzać do takiego środowiska w którym człowiek najłatwiej uzyska zbawienie?


Tutaj autor twierdzi, że bez duchowości jesteśmy gównem

Czy dla sekularnego świata wiara w postęp i pozytywistyczną naukę jest właśnie tym metafizycznym zbawieniem które kreślił już Comte a zniszczyła I wojna światowa?


Tu twierdzi, że brak duchowości wywołuje wojny.

Postęp i nauka nie wymagają wiary co dla niechrześcijańskich filozofów jest nie do pojęcia. Nie umieją pojąć, że bez jakiekolwiek wiary coś ma sens. Np moja miłość do żony i dzieci nie jest metafizyczna, a czysto chemiczna i ja to akceptuje, nie kocham przez to mniej rodziny. Po prostu wiem że to uwarunkowania ewolucyjne i tyle. Tak samo z postępem, nie trzeba w niego wierzyć by nabrał on sensu.

Dziękuje za uwagę.

Zapraszam do nowego tagu #centryzm


Tak zapraszasz, że kasujesz wpisy, ale Twoje prawo, możesz sobie kasować, sam często kasuje. :)

#dyskusja #4konserwyineuropa #4konserwy #neuropa
lakukaracza - Mam nowe hobby będą robił Wam za tłumacza z sofistyki @BrzytwaOckhama n...

źródło: comment_99XAPj0vvpI3zEdRzmRsgFn3XNwreXzU.jpg

Pobierz
  • 115
  • Odpowiedz
@Brzytwa_Ockhama: Pokaż mi jeden wpis gdzie atakuje Ciebie personalnie, a nie odnoszę się (w innym co prawda stylu niż Twój) do argumentów? Napisanie, że boga nie ma nie jest żadnym brakiem szacunku, a stwierdzeniem najbardziej prawdopodobnej dla mnie wersji rzeczywistości. To, że ona dla Ciebie jest nie do zaakceptowania to już nie moja wina.
  • Odpowiedz
@Brzytwa_Ockhama: Napisałem, że nie wiem i że sobie wyobrażam. Obraziło Ciebie moje wyobrażanie? Przed chwilą plusowałeś wpisy nazywające matkę moich dzieci prostytutką, a obrażasz się bo sobie coś WYOBRAŻAM? Cienki zawodnik z Ciebie. Ale i tak przepraszam jeżeli Ciebie to uraziło, mimo iż do teraz nie przeprosiłeś mnie na nazwanie mnie kłamcą, a ten wklejony wpis był na to odpowiedzią.
  • Odpowiedz
Czy dla sekularnego świata wiara w postęp i pozytywistyczną naukę jest właśnie tym metafizycznym zbawieniem które kreślił już Comte a zniszczyła I wojna światowa


Tu twierdzi, że brak duchowości wywołuje wojny.

@lakukaracza_: Niee? Twierdzi, że postęp i pozytywistyczna nauka umożliwiła ludziom wyrzynanie się na dosłownie przemysłową skalę. Pierwsza wojna przekreśliła ogromny optymizm jaki panował na świecie.
Lepiej zostań przy obsłudze na kasie w maku.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_:

Skończyłem filozofie na UŚ więc chyba mam kwalifikacje.

Tym, że na jakimś podrzędnym UŚ bym się nie "chwalił" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co nie zmienia faktu że boga raczej na 99.9999999% nie ma.

Co najwyżej według Ciebie. Nie da się tego potwierdzić ani zaprzeczyć.
  • Odpowiedz
@maslon: Musisz obrażać? Nie umiesz inaczej?

Postęp + duchowość =/= dobro ludzkości, a chyba coś takiego chciał chciano tu udowodnić. Krytykowałem pojęcie duchowości w etyce bo to utopijne #!$%@?.
  • Odpowiedz
Sofistyka


@lakukaracza_: zarzucanie komuś sprytnej manipulacji błędami logicznymi jest mało eleganckie.
Wkurzyłeś mnie, bo cudzą wypowiedź sprowadziłeś do wulgarnego bluzgu, zupełnie bez powodu. Fanem @Brzytwa_Ockhama nie jestem ale naprawdę ogromnej ilości złej woli potrzeba żeby nadać jego wypowiedzi taki sens.
Przed pierwszą wojną ludzie wierzyli, że postęp jest rozwiązaniem wszystkich problemów. Zamiast wyśpiewywać te deum i klepać różaniec, od czasu do czasu wyrzynając się za Boga i Cesarza ludzie
  • Odpowiedz
@maslon: Kolejny raz się zgadzam.

Nie uważam jednak jak to sugerował wpis, że jest to temat powiązany w jakikolwiek sposób z duchowością. Zresztą idea "zbawienia" ludzkości nauką ma się całkiem dobrze - Transhumanizm. Co oczywiście także odrzucam jako utopijne i nie poparte dowodami.

Materializm wulgarny (w wersji neo) + redukcjonizm biologiczny pchają mnie w kierunku wyjaśnień czysto socjologicznych, nie powiązanych z duchowością w żaden sposób.
  • Odpowiedz