Wpis z mikrobloga

Ginekolodzy to dobre śmieszki, typiara z roboty mi opowiadała jak jeden pochwalił jej małą, mówiąc "Troje dzieci pani urodziła, ale tą cipke to ma pani jak młoda kózka" xDDDD
  • 119
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A oto kolejny dowód na to, że większość mirków to zwierzęta bez etyki którzy nie powinni opuszczać domu. Jeszcze rzeczy podpadające pod molestowanie określa się "przynajmniej nie ma kija w dupie" i taki komentarz dostaje ponad 500 plusów. Niektórzy tego bronią mówiąc, że MOŻE lekarz z pacjentką się znają 20 lat (co tak naprawdę nic nie powinno zmieniać), ale równie dobrze mogła to być pierwsza wizyta.
  • Odpowiedz
@Wjolka: Rzeczywiście, molestowanie to nie Ty. Tak czy inaczej, nie widzę dużej różnicy między komentowaniem urody jajników, a zauważeniem dobrej "formy" po kilku ciążach. Większym problemem i brakiem profesjonalizmu jest według mnie mówienie młodym kobietom, że nie da się im pigułek, bo teraz to powinny dzieci rodzić. Albo brak podstawowych badań przed wydaniem recepty. Lekarze zazwyczaj rzucają takiej mniej lub bardziej zabawne żarty/komplementy na rozluźnienie, czasem pewnie przeginają, ale skoro
  • Odpowiedz
  • 0
@Mulczi Po pierwsze ta stuacja najprawdopodobniej nie miala miejsca.
Po drugie - relacja lekarz-pacjent jest opisana w kodeksie etyli lekarskiej i owszem, na podstawie tego mozna ją oceniac (jako nieprofesjonalną). To nie relacja kelner- klient.
  • Odpowiedz
  • 11
@puddin Lekarze moga rzucac zarcikami, o ile nie przekraczaja oni granic i sa one etyczne. To byla luzna uwaga, nieodnoszaca się do sytuacji (skoro nie miala ona miejsca), ale moze jakiejs kobiecie/mezczyznie zwroci uwage, ze nie musi sie godzic na takie traktowanie u lekarza i najwazniejszy jest jego komfort.

To o czym piszesz to taka sama patologia jak prostackie komentarze. Taki sam brak wyczucia i przekraczanie granic.

Zauwazenie dobrej formy po ciazach jest ok. Mozna pacjentce powiedziec, ze mimo trzech ciaz nie widac zmian, ktore moglyby skutkowac w przyszlosci problemami ze zdrowiem. Ale profesjonalnie, a nie w zenujacy sposob.
  • Odpowiedz
@Wjolka: Trafiłam raz na lekarkę, która ludzi traktowała bezosobowo. "Wstanie, obróci się, wyciągnie rękę, będzie smarować 3 razy dziennie". Jej diagnoza była trafna, a przepisane leki pomocne, ale niesmak pozostał. Zgadzam się z tym, że granica jest cienka, i że wiele takich sytuacji nie powinno mieć miejsca, ale nie mam pomysłu na rozwiązanie tej kwestii. Ty pewnie też nie. Niestety.

Zgadzam się też z kwestią molestowania. Nim zdążę się zestarzeć
  • Odpowiedz
  • 6
@puddin No to jest przegięcie w druga strone. Takich lekarzy w ich zawodzie moze ratowac tylko to, ze sa dobrymi specjalistami w swojej dziedzinie. Szkoda tylko, ze nie pamietają o tym jak wazny w leczeniu jest aspekt psychologiczny, zeby gabinet byl miejscem bezpiecznym do ktorego pacjent nie boi sie wracac nawet po najgorsze wiesci.

Sama jestem lekarzem i pomysl w swoim zyciu na to znalazlam. Nawet gdy mam gorszy humor to
  • Odpowiedz
Większym problemem i brakiem profesjonalizmu jest według mnie mówienie młodym kobietom, że nie da się im pigułek, bo teraz to powinny dzieci rodzić.


@puddin: ale po co robisz jakies z d--y porownania co gorsze. Obie rzeczy zle i tyle.
  • Odpowiedz
@xblackwidowx

@elokompaniero Na szczęście nie każda ma kija w dupie, bo przypominam, że ta kobieta mówiła znajomym z pracy o pochwałach dla swojej "małej" xD na dodatek troje dzieci, pewnie z 20 lat u tego samego gina więc pewnie razem już tam sobie smieszkują.


@Kriegor: twoja laska to też klawa babka często opowiada nam w robocie o swojej cipce xD, na imprezach firmowych nawet za tyłek da złapać
  • Odpowiedz
bo jestem białym rycerzem w neutralnym wątku xD


@cmov: widzę ze jesteś. I twoje bialorycerzowanie facetow swietnie koreluje z tym ze miałbyś frjade z komplementow twojej fujary od podstarzalego faceta.
Niemniej zachowaj te madrosci dla siebie
  • Odpowiedz