Wpis z mikrobloga

Zna ktoś jakieś sposoby na pozyskanie klienta poza #!$%@? dzwonieniem i mówienia jednego i tego samego? Czuje się jak osrany śmieć już... 4 raz zaczynać wszystko od nowa... Co roku to samo, jak jest zajebiście to potem nagle kurek się zakręca i zostajesz wyruchany i z dzieckiem w ciąży. Inne firmy spedycyjne nawet na mnie nie chcą patrzeć z moją marżą. Chyba pora zmienić branżę na mc-donald. Mam tego dość. Nie mogę patrzeć na innych co mają stałych klientów i śmieją mi się w oczy już z tego wszystkiego, że potrafiłem się #!$%@?ć 4 raz na minę i jestem pechowcem jakich mało... #!$%@? wierzyć się nie chce, ze kiedyś byłem w stanie robić po 6-7 tysięcy euro obrotu marży KTÓRA BYŁA WPŁACANA, a teraz ledwo tysiąc.#!$%@?ć takie życie.
Potrzebuję pomocy... albo rady. Tylko proszę nie rzygajcie na mnie.
#spedycja #bekaztransa
  • 22
@Marcel133: w tamtym roku zarobiłeś np 70k euro, w tym powiedzmy zarobisz 15k euro>

TO sobie uśrednij zarobki i Ci wyjdzie że w rok średnio masz 42,5k euro zysku. I z tą świadomością czekaj na lepsze czasy
@Marcel133: coś o tym wiem, miałem podobnie, robiłem marże 4-8k €. Nagle coś się powoli zaczęło kończyć i jedyną opcją było pójść na swoje, bo miałem tak gównowarunki zatrudnienia, że szkoda gadać.
Zrobiłem CKZ i na moje potrzeby to co mam teraz wystarcza.

Ale tak jak pisze @xspeditor: czasy takich firm mogą się powoli kończyć. Aczkolwiek jak współpracujesz z dużymi operatorami logistycznymi to jest szansa, że przetrwa to bo tam
@Sperrdifferential: @haxxx: u nas w firmie kilka osob siedzi od poczatku - czyli od 1.5 roku prawie, od pol roku nie przyszedl nikt kto zostal dluzej niz tydzien, kazdy kto przychodzi to zaraz sie zwalnia, jakby to jakas ciezka i wymagajaca praca byla.
@quarox: zależy czegoś oczekuje "góra". Tam gdzie ja pracowałem wymagało się od nowego, prawie od razu wyników. A jak wiadomo, jak się rzuci świeżaka bez klientów na giełdy... Jeszcze jakiś czas temu to i owszem, ale ten rok to jakiś pogrom.
Będe próbował, myślicie że połowa marży dla pracownika może kogoś skusić? @Sperrdifferential:
@haxxx: na pewno...
chlopie u mnie w firmie mamy od 10 do 30% gdzie 30% jest ciezko wyrobic :D
w poprzedniej firmie - korpo bylo to 7% i co 500 euro +100zl i kazde kolejne to samo...
@quarox: To może kogoś skuszę, kto ma swoich cięzko zdobytych klientów i oddaje z tego 3/4 dla pracodawcy ( jak w moim przypadku w poprzedniej firmie, 20% i bez podstawy)
@haxxx: kolega zrobil 8000 euro marzy, od 6000euro jest 30% i niby mozna sie dogadac to tak sie dogadali ze nawet 35% nie chcieli dac i sie umowili na 33%, ale jakas firma nie zaplacila i mu ucieli wyplate, o te 3% i wyszlo mu i tak koncowo 30% wiec troche zlodziejstwo