Wpis z mikrobloga

#firefox #firefox57 ##!$%@? #mozilla #it #komputery #przegladarki #technologia #gorzkiezale #jakzyc

Od lat używam Firefoxa SPRZED interfejsu Australis (czyli jakoś końcówka 2013). Musiałem się nieźle natrudzić, żeby to wszystko ładnie wyglądało i funkcjonowało. Dodatki, motywy, style, Classic Theme Restorery i inne tego typu pierdoły. I nawet się udało.

Ale oczywiście za wszelką cenę trzeba było dalej próbować coś #!$%@?ć. I tak:

Jak #!$%@? brak obsługi Javy - przeżyłem.
Jak zaczęli ograniczać Flasha - przeżyłem.
Jak płakali gdy instalowałem 'stary i niebezpieczny' dodatek - przeżyłem.
Jak 'usprawnili' Pocketa (dawne Read It Later) i #!$%@? możliwość oglądania zapisanych stron w panelu bocznym - przeżyłem (i i tak dalej używałem 'starego' pluginu).
Jak ostatnio bez powiadomienia i po cichaczu zmigrowali wszystkim z x32 na x64 - przeżyłem (zainstalowałem znów x32).

Ale oczywiście tego im było mało, trzeba było #!$%@?ć z grubej rury - Firefox QUANTUM z interfejsem PHOTON! #!$%@? ich mać. Lepszy. Szybszy. Wydajniejszy. #!$%@?ńszy.

Wszystkie dodatki poszły się #!$%@?ć.
Customizacje wyglądu poszły się #!$%@?ć.
Układ przycisków poszedł się #!$%@?ć.
Firefox poszedł się #!$%@?ć.

Wiecie co? Ja poczekam. Poczekam, niech inni się z tym użerają. Aż znów się pojawią restorery i inne tego typu addony. I znów wrócę do tego samego interfejsu. Choćbym miał ponownie ustawiać wszystko przez tydzień. I wielki, murzyński #!$%@? w dupę tym, którzy wpadli na ten 'genialny' pomysł. Niech zginą.

A póki co szybki rollback do 56.0.2 (ofc x32), aktualizacje OFF.
I nadal mogę cieszyć się przyjemnym dla oka interfejsem.
lech1991 - #firefox #firefox57 ##!$%@? #mozilla #it #komputery #przegladarki #technol...

źródło: comment_QoMTjU6T62iUuTbJ5QQ8mRVtL2kI06FQ.jpg

Pobierz
  • 13
Co jest nie tak z x32 ?


@sentoxo: Co jest nie tak z x64* chciałeś powiedzieć
Zżera więcej ramu (to po pierwsze i najważniejsze), swego czasu jako pierwszy wprowadził ograniczenia co do ActiveX'a i Javy (to po drugie, choć już nieaktualne, bo x32 ma od niedawna to samo) i niektóre wtyczki nie były z nim kompatybilne (to po trzecie)
Jak #!$%@? brak obsługi Javy - przeżyłem.

Jak zaczęli ograniczać Flasha - przeżyłem.

Jak płakali gdy instalowałem 'stary i niebezpieczny' dodatek - przeżyłem.


@lech1991: To wszystko akurat na plus dla FF.
Co do dodatków w FF57 - było o tym, wiadomo od dawna. Część twórców porzuciła projekty, bo przepisanie ich było zbyt problematyczne. Ale pewnie wkrótce pojawią się zamienniki.
@lech1991: Pełnych motywów trochę brakuje to fakt, FT Deep Dark to mistrzostwo. Ale nie sądzę, żebyś doczekał rewolucji i powrotu do starych technologii, bo w Quantum bardziej niż o interfejs chodzi o zmiany pod maską, a jedne zmiany determinują inne. Szybsze działanie dla większości będzie tym co pozwoli przeboleć zmiany w wyglądzie, choć nie wykluczone, że w przyszłości zwiększą możliwości API tak, że będzie możliwe tworzenie pełnych motywów - na razie
chyba co nie tak z x64 ;) nie wykorzystywał możliwości procesora. Wysłał polecenia nie 64bitowe. W teorii wolniej działał


@tasmanz: W praktyce też.

@a231: To zależy komu na czym zależy. Ja wiem, że kwestie bezpieczeństwa, że luki w zabezpieczeniach. Ale (odpukać) nigdy jeszcze nie złapałem żadnego wirusa - wystarczy odpowiednio skonfigurowany firewall, antywirus i mózg, bo ten często zastąpi obydwa wcześniej wspomniane. A jak już ktoś użyje bardzo wyszukanej metody
@lech1991 a no nie tak w praktyce. Z adresowaniem i poleceniami x64 wykorzystuje dużo więcej pamięci. Co nie jest uwzględniane prawie przy testach wydajnościowych. Trzeba jednak przyznać, że dzięki temu nawet zwykłe HT dawało turbo. Pamiętam jeszcze wersje 36 FF co była szokiem dla konkurencji. A sam Chrome grzebał w gównie jak tutaj optymalnie CSS renderować..
@moooka: Powiem Ci, że też się tego obawiam. Ale dlatego wolę poczekać, zobaczyć jak się sytuacja rozwinie. Na pewno powstaną zamienniki dla FT Deep Dark. Nowa technologia mi też nie przeszkadza - ale tak długo, jak długo jest to (jak sam powiedziałeś) pod maską. Nie widzę powodu, dla którego stary wygląd interfejsu miałby być niemożliwy do zachowania przy zmianach w enginie przeglądarki. A nawet jeżeli już coś musiałoby ulec zmianie, wystarczyłoby
@lech1991: ESR jest wersją, która aktualizuje się rzadziej, raz na parę miesięcy. Oczywiście z wyłączeniem poprawek bezpieczeństwa, które są dostarczane na bieżąco. Obecna wersja ESR oznaczona jest z tego co pamiętam numerem 52 i jest to po prostu Firefox 52, który kolejny raz zaktualizuje się dopiero do wersji 58 albo 59 - nie chce mi się sprawdzać.

Także teoretycznie wydawać by się mogło, że mógłbyś zmienić kanał aktualizacji na ESR i