Wpis z mikrobloga

@advert: Patrzac na foro to nie wyglada na jarmark a randomowa ulice przyozdobiona po prostu..
Z Wawy masz pociag, ale to ten sam sklad od ~20lat - wtedy był super, ale do Pendolino mu daleko.. Zalezy na jak dlugo, bo zawsze mozna walnac grzanca przed powrotem i wsiasc w takim stanie do pociagu - do auta juz nie bardzo...
Nocleg - zalezy od budzetu - czy 10-15€/noc/os czy jednak sklonny rzucic
@advert: zależy skąd jedziesz. Ze Szczecina, Warszawy czy Poznania pociąg to dobra opcja. A jak autem to zostaw je na jakimś Park and Ride i dalej metro albo S-Bahn.
A co do zakwaterowania to mogę Ci podesłać zniżkę na Booking.
@krzyzakp: zdjęcie dla ogólnej atencji dodałem tylko.
@noorey: z czym problem właściwie?
@Vincenzo: tak, z Warszawy, w tagach umieściłem, ale dodałem jeszcze we wpisie.

Chodzi mi o wskazanie rejonów Berlina, w których fajnie i bezpiecznie można przenocować i z których będzie niedaleko do wartych odwiedzenia jarmarków - koszty są drugorzędne, no i nie wierzę, żeby za 15 euro dało się znaleźć sensowny i wygodny nocleg.
@advert: Zalezy co sensowny i w ile osob ;) jak w 4 to mozna za 15€/os/noc dorwac miejsce w 4os pokoju w hostelu.. Jak hotel - to moge polecic jedynie: http://www.mondriansuites.com/ - kumpel tam mial wynajety apartament, byłem i jest zacnie - aneks kuchenny, wiec mozna sobie spokojnie wszystko robic. Nie wiem tylko czy sa opcje ze sniadaniami..
Lokalizacja tez dobra, z buta na Gendarmenmarkt, Rotes Rathaus i całe centrum, ktore
@advert: jedyny hotel w jakim spałem w Berlinie to Holiday Inn Express na Stresemannstraße i mogę go z czystym sumieniem polecić. Lokalizację też ma dobrą, bo z buta dojdziesz na Postdamer Platz czy nawet pod Bramę Brandenburską. Plakietkę kup gdzieś po drodze jeśli chcesz wjechać do centrum Berlina, a jak nie chcesz płacić za parking w hotelu to na Stresemannstraße powinieneś znaleźć miejsce do parkowania (ew. na Halleschestraße bądź Möckernstraße).
@advert wygody to pociągiem - wsiadasz w centrum wysiadasz w centrum po drodze piwo w Warsie. Samochodem po Berlinie jeździ się mocno średnio więc o tak wygodniej zostawić.
Samochód w parę osób jest tańszy i można wygodniej operować godzinami jazdy.