Wpis z mikrobloga

@melonnyk brak wiary w Boga != brak zdolności do czynienia dobra. Zdolność do czynienia dobra dostaliśmy tak samo jak zdolność do czynienia zła - pernamentnie, wraz z wolną wolą.
Jedyna kwestia w tym temacie to taka jak rozpoznać dobro, skoro brak wskazówek moralnych, a jedynie subiektywizm.
Nie sprawia to, że wszystko co robi ateista jest złe z automatu tak samo jak sama wiara nie sprawia, że wszystko co robimy jest dobre.
@melonnyk: XD Jesteś głupi czy jaki? Według ciebie katol to z definicji dobry człowiek? Większość takich jak ty "dobro" czyni jedynie ze strachu przed karą i wiecznym potępieniem. Musicie "być dobrzy" bo macie w tym interes. Czy wymuszone dobro to prawdziwe dobro? Dobry uczynek poczyniony przez kogoś kto nie musi udawać przed innymi wydaje mi się dwa razy bardziej znaczący. Poza tym dobro nie pochodzi od żadnego boga, to jest po
@melonnyk: Jeśli jedynym sposobem do zyskania czynienia dobra jest idealna istota wyższa, to dlaczego kwestie moralne ewoluują wraz z rozwojem cywilizacji? I czemu istniały już przed tym, jak rzekomy Mojżesz dał ludziom "info od Boga", żeby tak może wzięli i się nie zabijali? O czym zresztą wiedzą nawet piranie w szale zabijania, które jakoś nie kwapią się do skubania koleżanek, np. gdy ofiara jest zbyt mała dla wszystkich. Czy one też
@ToloManolo: Swoją niemoc próbujesz przerzucić na drugą stronę i wmówić jej coś, czego wiedzieć nie możesz. Piszesz o bolącej dupie tak, jakby to był jedyny cel, a skoro tak to niczego nie próbujesz naprawić. I nawet tego nie ukrywasz. Celem narodowców jest zemsta, tylko wroga trzeba skądś sobie wziąć. Więc jesteś wrzodem. Nie wiem jak ciebie, ale mnie dupa by już nawet nie bolała z rozpaczy nad sromotną klęską, w mojej
brak wiary w Boga != brak zdolności do czynienia dobra. Zdolność do czynienia dobra dostaliśmy tak samo jak zdolność do czynienia zła - pernamentnie, wraz z wolną wolą.

Jedyna kwestia w tym temacie to taka jak rozpoznać dobro, skoro brak wskazówek moralnych, a jedynie subiektywizm.

Nie sprawia to, że wszystko co robi ateista jest złe z automatu tak samo jak sama wiara nie sprawia, że wszystko co robimy jest dobre.


@Heibonna:
@ToloManolo: Nie, co pokazała historia różnych krajów. Nawet konserwatywna Szwajcaria się zliberalizowała. Niby idzie na prawo, tylko które? Trump z wielu postanowień się wycofał, żeby nie było rozróby ( ͡ ͜ʖ ͡)

a ideologia gender i powszechna anarchia posypie się jak domek z kart

Ideologia nie może się posypać bo nie jest materialna xDD Gender wejdzie w działanie żeby sprostać społecznym potrzebom płciowej uniwersalności. W dzisiejszych