Wpis z mikrobloga

Powiedz to ludziom poszkodowanym w aferze Amber Gold


@ediz4: ludziom, którzy dali się nabrać na tego typu inwestycję powinno się z automatu odbierać prawa wyborcze.

Poza tym obecny rząd od dwóch lat nic nie zrobił aby skutecznie przeciwdziałać takim firmom. Obecnie w Polsce działa firma odpowiedzialna za DasCoin - przekręt jeszcze większy i jeszcze lepszy od Bursztyn Złoto. Jak myślisz - dlaczego żaden z polityków się tym nie interesuje? ( ͡
@pax_psychicae: Ale pierdzielenie chłopka roztropka. Są powołane pewne instytucje które regulują tego typu działalność co powoduje że ludzie im wierzą. Tutaj instytucje jedna po drugiej zupełnie olały swoje obowiązki a przełożonym ich wszystkich był twój ukochany premier. Można mieć podejrzenia że nie tylko olali te obowiązki a zrobili to celowo.
@ediz4: pomimo że tak jak ty mam dosyć wolnorynkowe poglądy to uważam, że akurat tego typu komisje oraz urzędy są potrzebne, a jeszcze bardziej potrzebna jest nowelizacja ustawy uszczegóławiająca prawo oraz dostosowująca się do nowych działań przestępców, ponieważ (parafrazując Vegę ) w dzisiejszych czasach gangster do pracy ubiera garnitur, a nie dresy.
A dlaczego wg mnie nie powinno się likwidować takich instytucji? Ponieważ edukacja ekonomiczna na poziomie szkół obowiązkowych w Polsce
@sing: To się zdecyduj bo wyżej właśnie napisałeś dla przykładu ofiarom przekrętu na wnuczka

Odbieram wam prawa wyborcze i radźcie sobie sami.

A tu dochodzą jeszcze inne sprawy bo jak zapewne wiesz jeśli ktoś wie że doszło do przestępstwa i tego nie zgłosi to również popełnia przestępstwo. A jak wiem sam Tusk wiedział że coś jest na rzeczy. I to jako premier.
@ediz4: jedno nie przeczy drugiemu, odebranie praw wyborczych, lecz ciągły nacisk na edukowanie tych gamoni, że pieniądze nie rosną na drzewach i można je zarobić tylko ciężką, uczciwą pracą.

Poza tym z tym odbieraniem praw wyborczych to tak sobie tylko zażartowałem. To jest dosyć popularne memiczne zdanie na wykopie, po tylu latach powinieneś wiedzieć XD
@sing: Wybacz ale ja nie piszę komentarzy pod publikę.

jedno nie przeczy drugiemu, odebranie praw wyborczych, lecz ciągły nacisk na edukowanie tych gamoni, że pieniądze nie rosną na drzewach i można je zarobić tylko ciężką, uczciwą pracą...

Ludzi starszych chcesz edukować. Wiesz że w każdym kraju ludzie się nabierają np. na wnuczka, policjanta. To nie jest więc problem edukacji. Ja jestem w stanie sobie wyobrazić że za 30-40 lat jakiś cwaniak