Wpis z mikrobloga

Mirki pytałem już kiedyś o jakieś ciekawe propozycje dotyczące pracy inż. która łączyłaby uczenie maszynowe z kryptografią. Po dzisiejszej rozmowie z promotorem, jednak bardziej przemawia do mnie jakiś temat pracy typowo z uczenia maszynowego.

Generalnie stwierdził, że teoretycznie ma już dla mnie temat, ale jeszcze się trochę waha, i wolałby usłyszeć moje propozycje.
Nie ukrywam, że jeżeli wchodziłbym w temat to jestem całkowitym świeżakiem, dlatego też nie do końca mam rozeznanie jaki w ogóle mógłby być temat takiej pracy stricte z uczenia maszynowego.

Może ktoś z was ma jakieś propozycje? Na jakiś dość ciekawy i nietrywialny temat.
Może macie dostęp do tematów dostęp do tematów jakie są na Waszych uczeniach(jeżeli jeszcze jesteście w na studiach)?
A może ktoś z was zajmuje się uczeniem maszynowym, czy to hobbistycznie czy zawodowo? Chętnie bym się dowiedział, w którą stronę, że tak powiem pokierować swoje poszukiwania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #programista15k #machinelearning
  • 5
@pepepanpatryk: Ok:
Wersja soft:
dataset z kaggle.com i porównanie kilku podejść
Wersja normal:
Znaleźć jakis rzeczywisty problem, z zakresu przewidywania Np: używając danych o autobusach z w-wy czy krk i przewidywać kiedy się coś rozwali/zakorkuje. Użyć danych z airly.eu żeby przewidzieć smog. itd itp
Wersja hardcore-ninja-style:
W cernie (np w LHCb) używa się machine-learningu do tego aby znaleźć rozpady cząstek. Przebrnij przez publikacje i kod do konkretów, i przeanalizuj różne modele.