Wpis z mikrobloga

Od dnia 7.11.2017 FCI uznało oficjalnie 4 nowe rasy w tym... naszą rodzimą - Gończy Polski!

Rasa została uznana wstępnie już w 2006 roku jednak do teraz funkcjonowała bez większości przywilejów.
Psy rasy GP nie mogły otrzymywać tytułów CACIB czyli tych zdobywanych na wystawach rangi międzynarodowej, kontynentalnej lub światowej, a tym samym nie mogły otrzymywać tytułów Interchampionów ani oczywiście występować w finałach wystaw wyżej wymieniowych rang.
Decyzja ta to duże uznanie dla polskich hodowców i kolejny polski akcent w światowej kynologii.

Fakt przyznania pełnych praw GP ma również duże znacznie z tej okazji, że już za rok w Kielcach odbędzie się Euro Dog Show 2018 które potrwa 4 dni i sprowadzi na nasze tereny hodowców i ich psy z całego świata.

W 2000 roku w Poznaniu mieliśmy swoje pierwsze "Euro" na którym zobaczyć można było ponad 9 tysięcy psów.
6 lat później również w Poznaniu zorganizowana została Światowa Wystawa Psów Rasowych na której pojawiło się ponad 21 tysięcy psów.
Jak będzie za rok w Kilecach? Obstawiamy, że zdecydowanie licznie :)
Mamy też nadzieję pojawić się tam z #piesekpremier

Poniżej świeżutki spot promujący Europejską Wystawę Psów Rasowych - Kielce 2018 w której zaprezentowane są... wszystkie polskie rasy*. Niektórzy nie zdają sobie sprawy, jakie mamy piękne, rodzime psiaki.

The following breeds were granted definitive recognition and are eligible for the CACIB from November 7th, 2017:
Russkiy Toy (352)
Cimarrón Uruguayo (353)
Gonczy Polski (354)
Tornjak (355)

* bez Polskiego Spaniela Myśliwskiego dla którego dopiero od początku tego roku została otwarta Księga Wstępna w Związku Kynologicznym w Polsce (ZKwP), rasa jeszcze nie jest uznawana nawet wstępnie przez FCI. Otwarcie KW to pierwsze kroki w tym kierunku.

#ciekawostki #psy #pies #wystawypsow #wystawapsow #kynologia #zkwp wołam też spod tagu #myslistwo bo w dużej mierze i dla nich to świetna wiadomość :)
n.....a - Od dnia 7.11.2017 FCI uznało oficjalnie 4 nowe rasy w tym... naszą rodzimą ...
  • 13
  • Odpowiedz
@boryss: uważam, że by nie przeszło. Większy sens miałoby znalezisko o Euro Dog Show bo będzie to faktycznie spore wydarzenie, ale warto poczekać na lepsze spoty. Sama nawet mam pomysł czy nie zrobić własnego.
  • Odpowiedz
już za rok w Kielcach


@nama: ja to wstępnie mam cichutką nadzieję, że niebieski zgodzi się pojechać na tę teraz ʕʔ
  • Odpowiedz
@nama: nooo taaak, ale bez wystawiania. Po pierwsze młoda jeszcze jest za mała, po drugie jest szpetna jak noc i nieogarnięta xDD do tego ma dziurę na głowie po zeskrobinach, ogólnie takie nie wiadomo co z niej jest ( )
  • Odpowiedz
@nama: nie wiem, czekam na odpowiedź, ale dobrze że mi przypomniałaś, bo i tak chciałam tam dzwonić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
EDIT: no, bo to zależy od organizatora. Właśnie mi pani powiedziała, że nie. Luz, stówka minimum w kieszeni ( ) chociaż w sumie to szkoda.
  • Odpowiedz