Wpis z mikrobloga

Z reddita: Norweska gazeta poświęciła aż 7 stron żeby opisać historię Raina

Pracował na kasie w Kiwi (sklep). Teraz zarabia miliony jako gracz komputerowy w czołowym zespole.


Przy okazji przypomnę jak gracze są traktowani w Polsce - https://www.youtube.com/watch?v=erSQYsDx1D8
Ten redaktor to konkretny ignorant idiota. Zaprasza gościa i praktycznie go wyśmiewa zupełnie nieprzygotowany do wywiadu.

#csgo #esport
Minieri - Z reddita: Norweska gazeta poświęciła aż 7 stron żeby opisać historię Raina...

źródło: comment_B56nPBls3OBGaOlKjWjMDOQkZT7EsOhp.jpg

Pobierz
  • 25
@Minieri: Polska to w ogóle dziwny kraj, gdzie wyśmiewa się wszystkie nowe, czasami dziwne trendy, a później okazują się zdobywać dużą popularność tak jak w przypadku gier komputerowych. Sama branża gier komputerowych to już są miliardy dolarów wydawanych na sam marketing, e-sport też już jest na tyle popularny, że zaczyna się pakować w to grube miliony (co pokazuje ostatni The International w Docie, gdzie pula nagród wyniosła blisko 25mln dolarów), ale
@Minieri: Daj spokój z tym wywiadem, oglądając go miałem takie zażenowanie z powodu tego redaktorka, że szok. Osoba, która w ogóle nie wie na czym to polega, a na wyjaśnienie "headshota" ma minę jakby mu ktoś rodzinę skrzywdził. W tym kraju jeszcze przez wiele lat się nie zmieni myślenie w tym temacie, jak to przecież jest z wieloma innymi tematami.
@Minieri: imo gdyby zrobić sensowne porównanie, może nawet z przetłumaczonym artykułem z norweskiej gazety i zestawić to z polskimi wywiadami chociażby z VP, to moim zdaniem dobry artykuł na główną żeby pokazać kontrast i może otworzyć niektórym oczy. ogromna przepaść między podejściem zachodnich dziennikarzy (i w sumie nie tylko) a polskim jak napisał o tym @mydlina . swoją drogą szacunek dla Jarka - ja sam nie wiem czy nie zadałbym na
@ldldld: Ten wywiad to był w 2015 wiec juz troche minelo,nie zmienia to faktu ze gosciu nie miał pojecia o co w tym "graniu na komputerze w gry"chodzi. Później przeciez sam polsat chcial jakis turniej pokazywac,to ich #!$%@? ze przed 23 krew na ekranie( ͡º ͜ʖ͡º)
@mydlina masz rację że w e-sport się pakuje gruby hajs ale akurat przykład podałeś zły bo w docie większość z puli wygranej jest z crowfundingu. W TI7 podstawowy prize pool wynosił 1.6 mln $ a dodatkowo ponad 23mln $ z crowfundingu.

Ale e-sport na docie się nie kończy. Jest cs jest LoL, od nowego roku Overwatch i masa innych tytułów PC i konsolowych. A w Polsce jak w lesie (ò
@mydlina akurat jest ważniejsze że z crowfundingu a nie od developera bo pokazuje że to ludzie stwarzają zainteresowanie a nie developer pompuje hajs. Jest kilka tytułów które mają małe zainteresowanie turniejem czy ogółem samą grą ale pula nagród jest nierzadko większa od topowych tytułów.
@Slattern: Da się zarobić i to całkiem dobrze. Jednak sytuacja jest trochę jak z bardziej niszowymi sportami. Musisz być napraaaawdę dobry. Człowiek z wywiadu, który podlinkowano wyżej, zarabia (i jego koledzy z zespołu) podobno ok. 25 tys. dolarów amerykańskich miesięcznie + ewentualne wygrane z turniejów. To są wg plotek najwyższe pensje w CS:GO. Inne topowe drużyny to podobno przedział 10 - 20 tys. zielonych. Trochę słabsze drużyny - można powiedzieć druga
@Zashi dodatkowo ci bardziej popularni gracze wyciągają kilkakrotnie więcej kasy z samego streamowania i yt, a jeśli ma już wyrobioną markę to dolicz do tego sprzedawany merch i takie zarobki rzędu 25k usd nie robią większego wrażenia. Ale jest tak jak mówisz, tylko topowi gracze takie pieniądze zarabiają.