Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie cieszy kiedy ojkofobicznym lewakom fajnopolakom nie udaje się srać na własny kraj, bo istnieją ludzie, którzy mieszkali lub podróżowali po świecie i potrafią docenić to, co mamy w Polsce czyli m. in. bezpieczeństwo, dobra edukację i nieźle funkcjonującą służbę zdrowia, a także inne rzeczy.

Ojkofobów prądem.

#polska #bekazlewactwa #fajnopolactwo #ojkofobia #truestory
WielkiNos - Zawsze mnie cieszy kiedy ojkofobicznym lewakom fajnopolakom nie udaje się...

źródło: temp_file1010205991695617100

Pobierz
  • 73
  • Odpowiedz
@WielkiNos: Jak ktoś nie podróżuje i nie rozmawia z ludźmi z innych krajów to wyciąga wnioski z tego co widzi i słyszy. A jak słyszy same narzekania i widzi swoją codzienność to i takie komentarze.
Druga sprawa że pewne media wpajają nam kompleksy co do naszej kultury, narodowości, nie mówić już o innych aspektach życia.
Na niektórych z biegiem lat to działa. Na innych nie 🤷🏼‍♂️.
  • Odpowiedz
@WielkiNos: Podzielam większość z tych rzeczy o których tam piszą, po zwiedzeniu kawałka świata oraz pracy z klientami z różnych części europy i afryki północnej stwierdzam że Polska jest super miejsce do życia - szczególnie jeśli ma się pieniądze na lekarzy i prywatną naukę, bo poza tym cała reszta mi się podoba. Jest dużo rzeczy które nie są idealne i często na nie ludzie narzekają, ale nikt nie mówi że są
  • Odpowiedz
@WielkiNos: ja jako osoba , która mieszka w Niemczech mogę się wypowiedzieć , np polska jest w niektórych aspektach już nowocześniejsza od Niemiec ale Niemcy mają o wiele tańsza żywność i artykuły domowe względem zarobków , nawet jak się mało zarabia w Niemczech to się z głodu nie umrze
W Polsce są ogromne dysproporcje , można być bardzo biednym albo bardzo bogatym
  • Odpowiedz
@WielkiNos: prawda jest niestety taka że polska niedługo tak jak Ukraina niestety będzie państwem dla pięknych i bogatych a biedni będą zdychać
Zachód mi się bardziej podoba pod tym względem , że życie jest tam w miarę wyrównane
  • Odpowiedz
@WielkiNos: dobra ale szczerze to ja się nie dziwię że się zachwycają innymi krajami ,
Mi też np w Niemcach się to podoba że nawet jak mają miliony to jeżdżą starym autem i się ubierają normalnie , nie ma snobizmu i nowobogackiej wiochy jak w Polsce czy Rosji
  • Odpowiedz
@BrzydkiBurak tu przykład fajnopolaczki zachwyconej Szwecją. Miała szczęście nie chorować, bo po prawej mamy opis jak tam wygląda służba zdrowia w porównaniu do naszej. Także tego.


@WielkiNos: ryjbuk vs rzeczywistosc.

dlugosc zycia w szwecji: 81,4 (m) 85 (k)
dlugosc zycia w polsce: 75,7 (m) 79,7 (k)

szwed zyje piec lat dluzej od polaka. i dziesiec lat dluzej cieszy sie zdrowiem. btw szwed pracuje 1/5 krocej a zyje mu sie lepiej dluzej
  • Odpowiedz
@WielkiNos: szczerze ? Wy znacie muzułmanów tylko z opowieści , ja tu mieszkam i w przeciwieństwie do pijanego ruska czy Polaka żaden mnie na ulicy nie wyzywał , oni są zbyt zajęci praca
Muzułmanie jako jedyni w Niemczech często mają całodobowe interesy , jak sklepy restauracje , salony fryzjerskie czy piękności
Polacy powielaja fałszywe mity , fakt czarni może się obijają ale muzułmanie mogą pracować 24 h na dobe
  • Odpowiedz
@WielkiNos kiedyś sobie liczyłem że polska jest w top11% krajów do życia. To dlatego bo wykluczyelm życie w Azji, w Afryce, w Ameryce Południowej i połowie Europy. Rodzac się w Polsce mamy duże szczęście, największą była szansa zostać chinolem lub hindusem
  • Odpowiedz
@WielkiNos: wszystko co dobre w Polsce, zawdzięczamy temu, że dołączyliśmy do obozu zachodniego - nato i UE.
Mentalność Polaków zmienia się dość dynamicznie z postsowieckiej do europejskiej. Owszem, to już nie lata 90/początek millenium, gdzie w Pl było szaro-buro i był to kraj troglodytów w tureckich swetrach.
Polska się bardzo fajnie rozwija, ale nadal jest ta część społeczeństwa (bogoojczyźniana), która ciągnie w dół.
Poza tym, jak stwierdzono powyżej, dużym zagrożeniem jest
  • Odpowiedz
@GeDox

Są dużo gorsze, np zachód Europy, Ameryki albo Bliski Wschód.


Chciałeś napisać "wschód Europy", prawda? xD
  • Odpowiedz
@WielkiNos:

największa zaleta w porównaniu do Niemiec xd


I na tym kończą się zalety. W Polsce jest jeszcze wiele do zrobienia nim będzie się tu przyjemnie żyło. To nie jest kraj dla przeciętnego człowieka. Programiście 15k będzie się dobrze żyło, ale perspektywa szaraka zarabiającego najniższą czy te 4-5k może być inna.
  • Odpowiedz
Chciałeś napisać "wschód Europy", prawda? xD


@Wink: nie, miałem na myśli zachód. W takiej Hiszpanii nigdy nie chciałbym żyć. Albo Grecji czy innej Francji.
  • Odpowiedz
@WielkiNos: nie wiem skąd się bierze takie przeświadczenie. Ogólnie wiadomo, że my narzekamy, bo zawsze mogłoby być lepiej. Ale wystarczy chwilę spędzić w tym mitycznym USA, żeby wiedzieć, że Europa, a szczególnie Polska to miejsce dużo lepsze do życia. I to nie ważne czy mówimy o Chicago czy jakiejś wiosce pośrodku niczego. Nawet nie trzeba tam mieszkać kilku lat. Wystarczą 2 tygodnie przejazdem. Moje wrażenia są takie, że w USA wszystko
  • Odpowiedz
dlugosc zycia w szwecji: 81,4 (m) 85 (k)

dlugosc zycia w polsce: 75,7 (m) 79,7 (k)


@BrzydkiBurak: a te statystyki już nie są mainstreamowe?

strefy No-Go w Szwecji: 54
strefy No-Go w Polsce: 0

stopień zagrożenia terrorystyczngeo w Szwecji: 4/5
stopień zagrożenia terrorystyczngeo w Polsce: 0/5
  • Odpowiedz