Wpis z mikrobloga

Przyszło nam żyć w czasach, w których łatwo faceta #!$%@?ć.
Wystarczy oskarżyć go o to, że 20 lat temu złapał Cię za cycki.

Poniżej kilka przykładów osób, których kariera się posypała, a to tylko oskarżenia są.





Żyjemy w #!$%@? czasach.

#logikarozowychpaskow #zalesie
  • 23
  • Odpowiedz
Przyszło nam żyć w czasach, w których łatwo faceta #!$%@?ć.

Wystarczy oskarżyć go o to, że 20 lat temu złapał Cię za cycki.

Poniżej kilka przykładów osób, których kariera się posypała, a to tylko oskarżenia są.


@remzowaty: Może tak...
A może jest jest tak że WRESZCIE ofiary bez wstydu mogą mówić
  • Odpowiedz
Taaaa, może ja Ciebie oskarżę o coś, i wywalą Cię z pracy bez wyroku ani nic?


@remzowaty: Wiesz. Jak dotąd wszystko spływało po nich jak po kaczkach.

Były plotki. Były oskarżenia. Była czasami powszechna
  • Odpowiedz
@graf_zero: podstawowy problem jest taki że absolutnie brak jakichkolwiek dowodów
występuje słowo przeciw słowu
i jeżeli (tak jak w przypadku Spacey) oskarżenia potwierdzają inne osoby - to jest spora szansa że faktycznie molestował, ale są sytuacje że to pojedyncze oskarżenia o gwałt czy molestowanie
biorąc pod uwagę zmianę znaczenia słów molestowanie czy gwałt to pewnie znakomitą większość z nas dało by się oskarżyć o jakieś formy molestowania (np mnie bo
  • Odpowiedz
podstawowy problem jest taki że absolutnie brak jakichkolwiek dowodów

występuje słowo przeciw słowu

i jeżeli (tak jak w przypadku Spacey) oskarżenia potwierdzają inne osoby - to jest spora szansa że faktycznie molestował, ale są sytuacje że to pojedyncze oskarżenia o gwałt czy molestowanie


@TwojStaryToKorniszon:
Chodzi o to że dotąd owo słowo przeciw słowu zapewniało
  • Odpowiedz
@graf_zero: Tak, reakcje są przesadzone, bo ludzie mają niszczone kariery przez oskarżenia kobiet, gdzie nie mają nawet wyroku.

No naprawdę przesadzam, uważając że bez wyroku ludzi nie powinno się uznawać za winnych. Tym bardziej w sytuacji słowo vs słowo.

Ale ok, nie będę przesadzał, idę oskarżyć sąsiada o zabójstwo, #!$%@? mnie jego wiertarka. Może go zamkną, bo takie mamy czasy.
  • Odpowiedz
@TwojStaryToKorniszon:

podstawowy problem jest taki że absolutnie brak jakichkolwiek dowodów

występuje słowo przeciw słowu


Ale tak jeden do jednego, czy może jest tak, że w branży "słyszy się", "każdy wie", "tajemnica poliszynela" o tym, że ktoś molestuje, zaczepia, łapie za cipki albo pisiorki, ale nie ma odważanego (kariera to rzecz bardzo krucha - szczególnie na początku drogi), żeby takiego oskarżyć. I potem nagle się okazuje, że na początku jest słowo przeciwko słowu, a potem już słowa
  • Odpowiedz
@remzowaty: Terry Richardson był oskarżany o molestowanie swoich modelek mnóstwo razy, ale temat nie był zbyt medialny to wszyscy mieli #!$%@?. Ale teraz pojawił się specjalny hashtag, to już co innego, ważna sprawa... Gardzę.
  • Odpowiedz
@worm_nimda: Jakby za "słyszy się" ludzi od razu karano, bez wyroku, to po 1 wizycie na blokowisku policja od staruszek obgadujących mieszkańców będzie miała akta na 5 stron A4.

Także życzę powodzenia z takim podejściem, bo akurat pomówienia i plotki to rzecz, które roznoszą się najszybciej.

Przykład? Moja ciocia słyszała, że jak jej mąż wyjeżdża na delegację, to przychodzi do niej kochanek. A to tylko ja przychodziłem w niedzielę na
  • Odpowiedz
@remzowaty: ja rozumiem te kobiety, bo jako kobieta masz #!$%@? jak ktoś wobec ciebie sie nie zachowuje odpowiednio a jest twoim szefem, podwładnym. Ok, po co o tym mowić? Bo moze dojdzie do innych by zachowywać sie odpowiednio i nie myślec ze mozna wszystko bo ma sie władze, czy jest sie sławnym. Moze głupi przykład ale ja miałam takiego nauczyciela któremu sie ewidentnie podobalam. I koledzy i koleżanki z klasy
  • Odpowiedz
@Daleki_Jones: nie napisałam ze mnie molestował. Tylko zachowywał sie nie odpowiednio. Moze głupi przykład napisałam, ale wydaje mi sie, ze zawsze w pracy kazdy powinien sie zachowywac profesjonalnie, a nie tworzyc niezręczne sytuacje. Dlatego rozumiem te kobiety, bo niektórym z nich przytrafiło sie cos znacznie gorszego.
  • Odpowiedz
Moze głupi przykład napisałam, ale wydaje mi sie, ze zawsze w pracy kazdy powinien sie zachowywac profesjonalnie, a nie tworzyc niezręczne sytuacje.


@chwila: Zdefiniuj niezręczne sytuacje. Co jeśli dla kogoś niezręczne jest przebywać w towarzystwie kobiety w krótkiej spódniczce to kobieta powinna mieć przykaz zmiany swojego ubioru?
  • Odpowiedz
Chodzi o to że dotąd owo słowo przeciw słowu zapewniało BEZKARNOŚĆ napastnikom.


@graf_zero: Oczywiście, jeśli chciałbyś to zmienić to musiałbyś zrezygnować z domniemania niewinności w prawie. Jesteś pewien, że rozumiesz jakie by były konsekwencje takiej zmiany? Wiesz jaki byłby chaos, gdyby ludzi można było skazywać/karać bez dowodów?
  • Odpowiedz