Wpis z mikrobloga

@vladek o biorcy dowiesz się w dniu pobrania komórek. Podadzą Ci płeć, wiek oraz kraj zamieszkania. Później po 6 miesiącach od pobrania komórek zadzwonia do Ciebie z informacją o zdrowiu biorcy. W międzyczasie będziecie mogli wymieniac korespondencję anonimowo przez kogoś z fundacji. Po dwóch latach jeśli obydwoje wyrazicie zgodę to dostaniecie swoje dane i fundacja może zorganizować spotkanie
  • Odpowiedz
@vladek Ja mialem pobierane z krwi i powiem Ci ze te zastrzyki robia sie troche nieprzyjemne. Moze Cie bolec glowa i miesnie, tez chyba odradzaja wtedy prowadzenia pojazdow. I duzo zalezy jak to wagowo wychodzi, bo komorek trzeba dac w przeliczeniu na kilogram pacjenta. U mnie waga byla zblizona ale moze sie zdarzyc ze np dziewczyna musi wyrobic komorek dla faceta polowe od niej ciezszego. Trzymam kciuki :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@warsa opisywałem w drugim poście, odwołali mi rezerwację ze względu na słaby stan zdrowia biorcy, który nie pozwala na przeszczep. Napisali mi to w lutym jakoś (rezerwacja trwa maks 3 miesiące). Napisali też, że pozwolą sobie do mnie znowu napisać gdyby mu się polepszyło. Cisza :(
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Bellie jak pobieranie płytek/osocza. Krew jest pobierana, filtrowana i reszta oddawana do organizmu tą samą droga. I tak kilka razy.
  • Odpowiedz
  • 0
@vladek zastanawiam się czy po pobraniu szpiku (litr płynu) występują problemy ze zdrowiem.. a konkretnie chodzi mi o stawy i kosci..
  • Odpowiedz
  • 1
@vladek mhm.. az tak mocna chęć pomocy, ze sie nie zastanawiales nad ewentualnymi efektami ubocznymi? Jednak taki litr płynu z kości to samo dobro.. kolagen itp.. prawda?
  • Odpowiedz