Wpis z mikrobloga

via Android
  • 6
@Dolan
@taki_sobie_pszemek
Ze strony DKMS:
Za pośrednictwem Fundacji DKMS każdy Dawca może otrzymać informację na temat procesu powrotu do zdrowia Biorcy. Można również nawiązać z Pacjentem pisemny kontakt. Jednak ze względu na ochronę danych osobowych, w okresie pierwszych dwóch lat po przeszczepieniu musi być zachowana anonimowość Dawcy. Po upływie tego okresu może dojść do bezpośredniego kontaktu i osobistego spotkania Dawcy i Biorcy. Jeśli tylko obie strony wyrażą chęć spotkania, Fundacja pomoże takie
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ortofosforan wybacz, za lenistwo ale:
O metodzie pobrania zawsze dycyduje lekarz prowadzacy Pacjenta. Wybór metody jest uzależniony m. in. od stanu zdrowia Biorcy i choroby, na którą cierpi. W konkretnych przypadkach ze względów medycznych preferowane lub eliminowane są określone sposoby pobrań.

W miarę możliwości uwzględniane są indywidualne preferencje Dawcy, jednak powinien być on przygotowany na obie metody.
  • Odpowiedz
@vladek: szczerze mówiąc to lipa, bo zawsze w tych ich reklamach słyszałem, że oddanie szpiku jest takie, jak oddanie krwi i nikt nie informuje o tym, że niekoniecznie tak będzie. A jak ktoś się już zarejestruje będąc nieświadomym i będzie akurat potrzebująca osoba, to już głupio będzie odmówić.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@ortofosforan ja odkąd pamiętam słyszałem o tym biodrze, najczęściej od ojca, który sceptycznie podchodził do dkms/rckik a dopiero potem dowiedziałem się o krwi. Na stronie dkms wszystko jest opisane a przy każdej rozmowie z nimi zawsze mówili o dwóch wersjach.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@discusdistrict delikatne osłabienie organizmu przy metodzie z krwią obwodową, ale znam to uczucie bo krew oddaje+zastrzyki w brzuch, zależy od moich umiejętności :D. Uczucie stłuczenia biodra przy drugiej metodzie.
  • Odpowiedz
  • 0
@vladek nie ekscytuj się za mocno na razie. Na początek są badania zgodności kilku najbardziej zbliżonych kandydatów. Dopiero potem kwalifikacja ze względu na stan zdrowia i dopiero wtedy jest szansa, że oddasz szpik.
Kiedyś przez to przechodziłem i odpadłem na poziomie zgodności, chociaż mam nadzieję, że dobrze się skończyło dla mojego prawie-bliźniaka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz