Wpis z mikrobloga

Zabawną sytuacje dziś przeżyłem. Chodzę po Neonecie i oglądam co tam mają ciekawego, stoisko dalej jakiś typek ze sprzedawcą omawiają laptopy. Wokół wałęsają się gimby i Janusze. Słucham o czym gadają :

-Nie potrzebuje czegoś mocnego, tylko do podstawowych zadań
-Tutaj mam coś dla Pana, fajne Lenovo, 15 cali, dodatkowo z Windowsem 10 i...
-Paaanie, nigdy w życiu, ja z miejsca postawię tam Linuksa

Wszyscy zaniemówili, wszyscy spojrzenia na gościa, cmentarna cisza. Najlepiej atmosferę tego momentu można opisać muzyką Z Archiwum X. Trwało to chwilę, potem wszyscy wrócili o swoich zajęć. W sumie prychłem z tej masowej zawiechy. Facet zapłacił i w pośpiechu wyszedł ze sklepu, odwracając się co chwilę.

Serio tak się u nas traktuje ludzi którzy oficjalnie przyznają się do bycia linuksiarzem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W sumie też czegoś podobnego przeżyłem, tylko w drugą stronę - znajomi i sąsiedzi widząc u mnie Minta z odpalonym 'apt-get' traktują mnie jak komputerowego boga i króla hakierów 'o kurde, to linuks, wow ale ty musisz mieć łeb do tego, mnie to przerażają te cyferki i hasełka'

xD

#truestory #linux #humorinformatykow
  • 19
  • Odpowiedz
@kontroll: W sklepach nie ogarniają. Są słabo przeszkoleni.

Gdy kupowałem z różowym laptopa i dopytywałem o gniazdo na zainstalowanie SSD, żeby miać SSD+HDD, to gościu powiedział, że lepiej nie. Bo jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego i SSD przeciążałby płytę główną.

Nie potrafili odpowiedzieć czy takie gniazdo jest w laptopie jaki sobie upatrzyliśmy i wzięliśmy drugi na liście laptop z zamontowanymi oboma dyskami od razu.
  • Odpowiedz
@kontroll: Jeszcze jak człowiek się orientuje i wie, że opowiadają głupoty to pół biedy. Współczuję ludziom, którzy wejdą z ulicy licząc, że sprzedawca im pomoże kupić, bo to już jest loteria co się trafi.
  • Odpowiedz
@gliwy: Kasuję bo nie widzę sensu trzymania tu komentarzy w stylu 'gardzę linuksiarzami, to pedofile i pedały' - nawet jeśli miały być one na celu... 'śmieszne' by zkurtyzanić się na parę plusów.
  • Odpowiedz
@BongoBong: w sklepach typu rtv / media itd nie ma szans. Wszyscy sprzedają to za co koszą kasę. W sieciach telekomunikacyjnych jeszcze da radę bo niektóre nie premiują w taki sposób ze dostaniesz większą kasę za dany model tylko prosta, normalna kalkulacja: droższy model, więcej hajsu, tańszy model to mniej hajsu.
  • Odpowiedz
@MZ23: Myślę, że nie mają prowizji od konkretnego sprzętu, tylko się zwyczajnie nie znają. Prowizje lecą od dodatkowego oprogramowania (wciskany nam antywirus za stówkę) i ubezpieczenie (piękne fabularnie historie o ludziach co nie ubezpieczyli i żałowali). Ubezpieczenie takie, że trzeba dopłacić 1/3 wartości laptopa w sumie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@BongoBong: mogą nawet zgrywać debili żeby na debila nie wyjść jak ktoś ich przyłapie ze polecają #!$%@? sprzęt. Dodatkowe usługi to swoją droga, dosprzedaz która jest wszędzie. W RTV na przykład na bank maja duże prowizje na przeterminowany lub niesprzedajacy się sprzęt. :)
  • Odpowiedz