Wpis z mikrobloga

promotor kazał mi robić projekt na inżynierkę w keilu / µvision...

ja #!$%@?ę.
1. nie da się między kartami przełączać skrótem klawiszowym (!)
2. nie da się zmieniać kolejności kart (otwartych plików)
3. nie da się nawet zamknąć karty kliknięciem kółka!
4. brak domyślnie ustawionych skrótów do zakomentowywania kodu
5. za to są domyślnie ustawione skróty do "make uppercase" i "make lowercase" xD
6. co najzabawniejsze, ludzie jeszcze za ten soft płacą xDDDDD

Jak coś takiego może istnieć w 2017r?
#programowanie #embedded #stm32 #elektronika

edit: dodałem skrinszot poglądowy.
msichal - promotor kazał mi robić projekt na inżynierkę w keilu / µvision...

ja #!...

źródło: comment_VWKYjtSgVRhF8zm8mOAIVTQMbJws2ogB.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@a231: Próbowałem, i gdyby działały, to byłyby ok xD
Energy Micro/SiLabs ma IDE oparte na eclipse i używało mi się go jakieś milion razy lepiej
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: przynajmniej można przełączać się między plikami inaczej, niż klikając myszką w niewielką kartę, albo zamknąć inaczej, niż klikając w krzyżyk w prawym górnym rogu
  • Odpowiedz
@a231: Eclips jest bardzo wygodnym edytorem - oferuje wiele funkcji które przyśpieszają nawigacje/pisanie. Z moich ulubionych:
- przelaczanie się miedzy plikiem *.c/*.h
- powrót za pomocą skrótu klawiatury do miejsca poprzedniej miejsca gdzie był kursor
- zamiana linijek miejscami
- refaktor nazw (!)
- hierarchia wywołań funkcji
- etc, etc, etc

Ale przyznać muszę, że ostatnia wersja nie jest aż tak intucyjna (gdzie siępodziała ikona restartowania debugowania?!)
  • Odpowiedz
@msichal: o czym ty piszesz jaka kompatybilność projektu? Weź ten projekt zaimportuj do eklipsa i tam pisz a debug można robić w keilu. Po kiego ci ustawianie projektu w eclipse skoro tylko edytor ci przeszkadza. Indexer będzie działał tak czy siaki nie potrzeba tu połączenia z kompilatorem
  • Odpowiedz
@msichal: to jest chwilka a komfort pracy jest. Ja mam w dużej firmie tak rozwiązane to ze debug jest z IAR a pisanie w eclipse bo te firmy co oferują kompilatory zawsze mają gówno edytory zaczynając od IAR, COSMIC, KEIL etc
  • Odpowiedz