Wpis z mikrobloga

Prognoza zmiany udziału ludności w wieku poprodukcyjnym (mężczyźni w wieku 65 lat i więcej, kobiety w wieku 60 lat i więcej) w 2050 r. (w punktach procentowych).

Jak widać na załączonym obrazku dobrze nie będzie - w ponad 60% powiatów udział osób na emeryturze wzrośnie o więcej niż 10 punktów procentowych!

Zapraszam do obserwowania tagu, w którym będę wrzucał różne mapy obrazujące aktualną sytuację → #widaczabory

[ #statystyka #mapy #mapporn #ciekawostki #demografia #polska ]
czarnobiaua - Prognoza zmiany udziału ludności w wieku poprodukcyjnym (mężczyźni w wi...

źródło: comment_G5oALtSQ0GpTpoUUEaZjBmZtc7tFTY0n.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@byynajmniej: owszem masz racje ale jest jeszcze jeden punkt na ktory zwracam uwage jako fan astronomi, ludzkosc w przyszlosci czeka albo zaglada albo kolonizacja. Zatem niska dzieynosc jest niestety wielkim problemem patrzac na ew kolonizacje gdyz mimo iz bedziemy miec roboty, sztuczna inteligencje czlowiek bedzie nie zastapiony!
  • Odpowiedz
@orkako: to pokazuje drenaz pewnych regionow Polski z ludzi i skupianie na kilku aglomeracjach. To tworzy nawarstwienie problemow. Spojrzmy na takie niemcy. Tam przemysl jest bardzo rozproszony. Wlasciwie w kazdej malym miasteczku znakdziemy jakas firme produkujaca cos" specjalistycznego badz uczestniczaca w projektowaniu. Owszem najwiekszy przemysl jest wokol duzych miast jednakze taka charakterystyka powoduje iz spoleczenstwo nie jest skoncemtrowane az tak bardzo dzieki temu jest mniej problemow spolecznych.
  • Odpowiedz
@NieMogeSieZarejestrowac: nikt nie ma prawa mówić kto ile ma mieć dzieci. Nie jesteśmy po wojnie światowej, po której trzeba 'nadrabiać' dzietnośćią. Z jakichś powodów ludzie nie chcą mieć tylu dzieci co kiedyś. Widocznie jest to większy trend, dlaczego mielibyśmy walczyć z tym zjawiskiem?
  • Odpowiedz
@byynajmniej: Dlaczego niby po wojnie trzeba nadrabiać, a teraz nie? Po wojnie spadek ludności był nagły, teraz jest stopniowy, ale społeczeństwo się starzeje i jest to dla Państwa, jak również dla nas - jego obywateli zjawisko niekorzystne. Po pierwsze ze względu na problem z systemem emerytalnym, ale im mniej ludzi będzie pracowało, tym gorszej jakości będzie nasze życie na starość - bo nie będzie za co remontować dróg, parków, budynków
  • Odpowiedz