Wpis z mikrobloga

Mnie to zastanawia, na c--j tyle kościołów w polsce, skoro za 20 lat nikt do nich nie będzie chodził?

Jeszcze do kościoła uczęszczają niektórzy z pokolenia 40 i 50 latków, ale obecni 30 i 20 latkowie, mają to w p-----e xD
Tylko starsi ludzie tam chodzą. Kto tam będzie chodził, jak wszyscy z komunistycznego pokolenia wymrą? Co z nimi bedzie potem?

I jeszcze stawiane są nowe xD

#polska #kosciol #kiciochpyta #katolicyzm
T.....e - Mnie to zastanawia, na c--j tyle kościołów w polsce, skoro za 20 lat nikt d...

źródło: comment_chZIujPBw08rif8koU6qdXGsAjMCshju.jpg

Pobierz
  • 124
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mnie to zastanawia, na c--j tyle kościołów w polsce, skoro za 20 lat nikt do nich nie będzie chodził?


@Trixie: oho, prorok!
może będziesz nauczał w świątyni? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zolwixx: Nie prorok, tylko ktoś, kto jest w miarę logiczny.
Widzę, że dzisiejsze pokolenie 20-30 latków nie jest tak religijne, jak 50 lat temu, oni mają w p-----e kościół, więc logiczne, że do niego nie chodzą xD

@Szalom2137: Ale to wcale nie znaczy, że muszą

@RobertKowalski: @WilecSrylec: Ale mi nie chodzi o to, żeby tych kościołów nie było xD Chodzi mi o to, że
  • Odpowiedz
@Trixie: tak, z dekady na dekadę tak się dzieje, ale bierz pod uwagę również to, że ludzi przybywa i choć kościoły nie są tak pełne jak były, to nadal wiernych jest sporo.
  • Odpowiedz
@Szalom2137: xD

To jest mój biznes, jak i twój. bo to z naszych podatków są stawiane te kościoły.
Ale nie zrozum mnie źle - ja jestem liberalny i nie mam nic do tego, żeby te kościoły były.

ALe nie k---a w takiej ilości, bo będą one
  • Odpowiedz
@Trixie: Kościoły są stawiane z pieniędzy wiernych, ew sponsorów. Rzadko się zdarza, by były to publiczne pieniądze. Ale skąd taki pieniacz jak ty mógłby to wiedzieć...
  • Odpowiedz