Wpis z mikrobloga

Taka zabawna sytuacja. Ostatnio postanowiłem wykonać badania hormonalne. Ponieważ badań które chciałem wykonać było sporo, to aby cena była jak jak najniższa robiłem je w dwóch rożnych firmach - alab i diag. Przez przypadek w obydwu zaznaczyłem estradiol. I oto co mi wyszło - a zaznaczam, że obydwa pobrania krwi były tego samego dnia z niecałą godzinną różnicą pomiędzy sobą.
Jak na załączonym obrazku: w ALAB mam wyniki wyniki wyraźnie powyżej zakresu referencyjnego, a w diag znajduję się w środku normy. I tutaj się zastanawiam jaki w ogóle jest sens diagnostyki, skoro wyniki wychodzą w zależności od użytego analizatora...
#medycyna #zdrowie #hormon #hormony #estradiol #diagnostyka #endokrynologia #sterydy #lekarz
qwerty69 - Taka zabawna sytuacja. Ostatnio postanowiłem wykonać badania hormonalne. P...

źródło: comment_y2gA7GdFEksJcdDBs4hSUAOfVWs4vJIW.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@qwerty69: weź to zgłoś gdzieś nie wiem gdzie. Zwróć uwagę że na rynku są praktycznie te 2-3 firmy i wykosiły całą konkurencję więc robią teraz co chcą i nikt im nic nie zrobi
  • Odpowiedz
@qwerty69: Do KIDLu napisz, niech sprawdzą może ;p Swoją drogą to były laboratoria czy tylko punkty pobrań? Masz gdzieś wypisane daty przyjęcia próbek i godzinę z analizatora?
  • Odpowiedz