Wpis z mikrobloga

Czasami nachodzi mnie takie uczucie , że proste rzeczy dają jakąś dziwną satysfakcję. I tak np. dzisiaj w jednym z hipermarketów stojąc w kolejce do kasy obserwuje , jak kasjerka nabija kolejno ułożone produkty. Jedna rzecz , którą zauważyłem to to , że musiała za prawie każdym razem przekręcać produkt i szukać kodu kreskowego , wykonując przy tym wiele niepotrzebnych ruchów i tracąc tym samym pewną ilość czasu. Więc w między czasie wszystkie zakupy , które miałem wyłożone na taśmie , poustawiałem tak , żeby kasjerka widziała kod kreskowy. I wszystko idzie płynnie. Raz za razem. Ona wie , że ustawiłem tak specjalnie. Ja wiem , że jej ułatwia to pracę. Uśmiechnęła się , ja również. Brakowało jeszcze motylków i witraży w oknach , przez które przechodzą promienie słońca w tle jakiejś pięknej muzyki instrumentalnej.
#czujedobrzeczlowiek #truestory trochę #heheszki
  • 23
@Sevotumir: W Kauflandzie do którego chodzę na zakupy jest taka pani kasjerka co kasuje tak szybko, że nie nadążam z pakowaniem towaru. Kilka razy próbowałem się z nią scigać ale zawsze przegrywam. Ona wie że gdy towar znajduje się na taśmie to trzeba się go szybko pozbyć żeby klient nie czekał zbyt długo. Ja jestem inny, lubię sobie spokojnie pakować towar do siatek i słuchać rytmicznego pikania skanera. Niestety przy tej
@Sevotumir:
A oto moja dzisiejsza sytuacja z marketu.
Spokojnie pakuję zakupy i nie daję kasy by mi następny klient nie wszedł na głowę (tak jak ja poprzedniemu klientowi) bo miejsca za kasą (jedyną otwartą, przy alkoholach) na zakupy tyle, że jeden ma ciężko. Dopiero gdy mam już prawie wszystko spakowane to daję gotówkę.
I wyobraź sobie, że było konieczne powtórne skanowanie zakupów bo za długo pakowałem i paragon się anulował!
@Ortofenylofenolan_sodu: Wiesz , niektóre produkty mają kod z boku opakowania. Gdy kod jest w górze , to kasjerka go widzi i wie jak ustawić produkt do skanowania. A jak nie widzi , to zaczyna szukać z dołu , a jak nie ma z dołu to kręci towarem na wszystkie strony żeby go odszukać.
Ja wiem , że jej ułatwia to pracę.


@Sevotumir: one nie myśli bo czytniki są tak zrobione, że jak nie widzisz kodu i przyłożyć to na 90% czyta kod. JEśli ona musi wpierw zobaczyć i przyłożyć dopiero to jej praca jest nieoptymalna. Griffin nie był by zadowolony.