Wpis z mikrobloga

Często słyszę zarzut z prawej strony polskiej debaty publicznej do Adriana Zandberga, że jest komuchem i jego partia powinna być zmarginalizowana na polskiej scenie politycznej. O ile #!$%@? się do koszulki z Marksem jest słabo uargumentowane, to takie zdjęcie jak to poniżej stawiają Zandberga w złym świetle. Często (bardzo słusznie) środowiska te czepiają się niektórych prawaków-narodowców, że hajlują, chodzą w specyficznych wdziankach i epatują rozmaitymi symbolami (głównie swastyką, która obecnie ma jednoznaczne konotacje wynikające z historii XX wieku - szczególnie w Europie Śr-Wsch. - przede wszystkim narodowym socjalizmem i totalitarną III Rzeszą). A sam Zandberg jest na tym zdjęciu z czerwoną flagą z sierpem i młotem jednoznacznie kojarzącą się z ruchem komunistycznym i zbrodniczym reżimem ZSRR. Jak zwolennicy #razem #partiarazem #zandberg wytłumaczą tę obłudę i podwójne standardy? Prawacy oburzają się kiedy są nazywani "faszystami" (nazywani są tak przez m.in. Razemowców), a Razemowcy burzą się kiedy nazywa się "komuchami", ale jak się nie dziwić w świetle np. takiego zdjęcia?


#polityka #neuropa #4konserwy #socjalizm #socdem
Trollingisan_Art - Często słyszę zarzut z prawej strony polskiej debaty publicznej do...

źródło: comment_cXTGKzooi9Yg5Hgd3QoHRU5oMhBq8vQm.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@lewactwo: Wiem, czytałem twój wpis swego czasu, ale liczyłem, że się mimo to ustosunkujesz nawet jako były członek i sympatyk. Poza tym byłem ciekawy czy ktoś w tym środowisku komentował jakoś to zdjęcia czy inne zachowania/manifestacje ze środowiskami budzącymi wątpliwości (choć chodzi mi głównie o to zdjęcie).
  • Odpowiedz
O ile #!$%@? się do koszulki z Marksem jest słabo uargumentowane, to takie zdjęcie jak to poniżej stawiają Zandberga w złym świetle. Często (bardzo słusznie) środowiska te czepiają się niektórych prawaków-narodowców, że hajlują, chodzą w specyficznych wdziankach i epatują rozmaitymi symbolami (głównie swastyką, która obecnie ma jednoznaczne konotacje wynikające z historii XX wieku - szczególnie w Europie Śr-Wsch. - przede wszystkim narodowym socjalizmem i totalitarną III Rzeszą). A sam Zandberg jest na
  • Odpowiedz
@Tom_Ja: Nie znam się na obróbce, ale nie wygląda mi to na fotoszopkę. Zresztą nie byłoby to niespodzianką, że Zandberg w swej młodości politycznej manifestował z różnymi marginalnymi lewicowymi organizacjami, gdzie pojawiały się osoby czy symbole budzące wątpliwość. Jednak nie mam innego źródła tego zdjęcia, więc nie traktuje go jako 100% dowodu. Z drugiej jednak strony nikt nie potrafi ostatecznie go zdementować.
  • Odpowiedz
Z drugiej jednak strony nikt nie potrafi ostatecznie go zdementować.


@Trolling_is_an_Art: Powinno się udowodnić, że zdjęcie jest prawdziwe, a nie że jest fałszywe (bo i w jaki sposób, przejrzeć cały internet? w zabawę kontrastem nie wierzę).
  • Odpowiedz
No dobrze oczywiście, ale zawsze kiedy widzę, że ktoś to wrzuca to nie ma absolutnie żadnej reakcji, co chyba (reakcja - dementi) leży w szczególności w interesie partii Razem lub jej sympatyków.


@Trolling_is_an_Art: Taak, jeszcze niech odpowiadają na wszystkie gównostronki, każdego użytkownika Wykopu i każdego polskiego serwisu.
Wielu ludzi oskarża ich o komunizm - czemu nie reagują na te pomówienia? No ciekawe, czemu...?
Widzę, że trolling opanowany do perfekcji ( ͡
  • Odpowiedz
@Tom_Ja: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,22484439,petru-nazywa-razem-komunistami-zandberg-zapowiada-proces.html Rzeczywiście nie reagują zupełnie. Poza tym chyba nie umiesz czytać tego, co napisałem: Razem to socjaldemokraci i widziałem ich wpisy oraz reakcje dementujące zarzut o komunizm rzucane z dupy ze strony np. prawaków. Poza tym poza członkami i liderami partii są też zwyczajni sympatycy, którzy kiedy trzeba było i byli pewni swego to potrafili ostro bronić zarówno kwestii ideologicznych (zarzutów o komunizm itp.) jak i oskarżeń np. dotyczących legendarnej
  • Odpowiedz
@Trolling_is_an_Art:

1. Zdjęcie na którym ktoś przemawia, a w tle znajduje się flaga z sierpem i młotem nie czyni nikogo komunistą, a po stokroć bardziej nie czyni komunistami całej grupy osób.
2. Nawet jeżeli tego typu zdjęcie w jakiś magiczny sposób miałoby dowodzić komunistycznych poglądów osoby na nim uchwyconej, to nie byłoby dowodem na komunistyczne poglądy obecnie. Ludzie zmieniają poglądy.
3. Najlepiej byłoby pytać samego Zandberga. Może kiedyś jakiś dziennikarz na
  • Odpowiedz
@BongoBong: Nie umiesz czytać ze zrozumieniem nawet tego, co napisałem w pierwszym poście. A stoi tam jak byk:
"PS Tak, wiem - programowo partia Razem to socjaldemokraci wzorujący się rozwiązaniach skandynawskich socjaldemokratów."
Poza tym takie banały w stylu pkt.1-2-5 to możesz pisać, ale nie tutaj, bo sam się ośmieszasz.
Chodzi wyłącznie (w przypadku założenia, że zdjęcie jest prawdziwe) o obłudę Zandberga jako osoby mieniacej się socjaldemokratą, a wytykający prawakom-narodowcom fotografowanie się
  • Odpowiedz
a Razemowcy burzą się kiedy nazywa się "komuchami", ale jak się nie dziwić w świetle np. takiego zdjęcia?


@Trolling_is_an_Art: Do tego się odnosiłem. Dostrzegłem sedno wypowiedzi - nie odnosiłem się do niego ze względu na brak kontrowersji.

Zdjęcie nie stawia Zandberga w pozytywnym świetle, jednak sytuacje osób nazywanych faszystami i osób nazywanych komunistami są porównywalne w bardzo małym stopniu.

Inaczej wyglądają przesłanki merytoryczne wynikające z analizy postulatów i deklarowanych wartości. Inaczej
  • Odpowiedz
@Trolling_is_an_Art: Natomiast ściśle mówiąc ostrożnie powinniśmy ferować tymi faszystami. Prędzej nadawałoby się "neofaszyści", bądź określenie jako 'współczesne odpowiedniki faszyzmu'. Bo prawdziwego faszyzmu to raczej już nie ma.

Ludzie za bardzo lubią łatki.
  • Odpowiedz