Wpis z mikrobloga

W związku z dużym zainteresowaniem pod ostatnim postem dotyczącym inwestycji 5000zł na różnych rynkach zakładam tag #inwestycja5kzl

Ogółem schemat będzie wyglądał tak:
Co weekend będę publikował post z planami inwestycyjnymi na najbliższy tydzień oraz dowodami zawartych transakcji z poprzedniego tygodnia.
Prawdopodobnie najczęściej będę otwierał transakcje na:
- kontrakty DAX, WIG20, CAC40, S&P500
- waluty, głównie USDJPY
- ropa WTI
W każdą pozycje będę angażował maksymalnie 600zł z uwzględnieniem stop lossa.

W nadchodzącym tygodniu prawdopodobnie otworze następujące pozycje:
- krótka na ropie WTI w okolicy 52$ z stop loss w okolicy 53$, take profit 49.60$
- krótka na DAX przy cenie w okolicy 13010, sl 30pkt, tp trudno określić. Pewnie połowe transakcji zamknę przy 12970, 1/4
przy 12920, 1/4 może uda się zamknąć przy 12840
- krótka na CAC40 przy 5365, sl 9pkt, 3/4 zamknę przy 5351 a 1/4 spróbuje przytrzymać do 5306pkt
- krótka WIG20 przy 2570 z sl 2596, tp 2505
- krótka USDJPY gdy cena dojdzie do średniej w okolicy 112.200, sl 112.400, trzymam minimum 2 dni

#inwestycje #gielda #forex
  • 157
  • Odpowiedz
@Fryderyk94: Kilka pytań, było by super gdyby udało Ci się na nie odpowiedzieć:
1. Jestem początkującym, gdzie mogę poczytać/nauczyć się into giełda od zera w miarę szybko?
2. Jak zarabia się na spadku? Tzn, skąd kasa? Przy wzroście to proste bo kupujesz tanio, sprzedajesz drożej.
3. Z jakiego serwisu korzystasz przy tych inwestycjach?
  • Odpowiedz
@allthethings: Ad 2. Niech cena akcji w chwili 0 kosztuje 100, a stopa procentowa będzie R=10%. Pożyczasz jedną akcję, sprzedajesz. Wkładasz 100 na lokatę na 10%. W chwili jeden masz 110 ale musisz oddać akcję którą pożyczyłeś (czyli musisz odkupić akcję po cenie z chwili 1). Zarabiasz tym więcej, im bardziej cena spadnie.
  • Odpowiedz
2. Jak zarabia się na spadku? Tzn, skąd kasa? Przy wzroście to proste bo kupujesz tanio, sprzedajesz drożej.


@allthethings: wystawiasz specjalne zlecenie sprzedaży z dźwignią. To znaczy dajesz część swoich pieniędzy a giełda ci pożycza resztę, kupujesz jednostki a giełda zobowiązuje się od ciebie je odkupić jak zamkniesz zlecenie. Np. kupujesz 10 jednostek za 10 000 zł na dźwigni 1:100, czyli sam dajesz 100 zł pod depozyt. Teraz jak cena spadnie
  • Odpowiedz
@iAmTS: biedni tracą, a bogaci się bogacą jeszcze bardziej, bo mają dojścia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

od dawna mam hipotezę, że pieniądze pozwalają się wzbogacić, a nie praca
jeśli jesteś milionerem, możesz kupić menadżera w jakiejś korpo której akcje cię interesują, masz informatora wewnątrz i szanse na giełdzie rosną
  • Odpowiedz
@Fryderyk94: a na jakiej podstawie postanowiles otworzyc takie, a nie inne pozycje? mysle ze to jest tutaj najciekawsza rzecz. tylko prosze nie pisz "analiza techniczna" bo sie zesram wtedy ze smiechu a mam na sobie dzinsy za $400 kupione za zysk z trackerów i ETFów
  • Odpowiedz
kim trzeba byc zeby to rozumiec i umiec wykozystac w praktyce? zeby wiedziec co, gdzie, jak, kiedy, za ile i dlaczego akurat tyle?

jakis zmysl, talent, wykształcenie?


@jednopostowiec: zeby miec 5000 złotych na "inwestycje" to pewnie jakims powaznym wilkiem z wall street xDDDDDD
  • Odpowiedz
@Fryderyk94 XTB? To już możesz wywalić kasę, nie znam ani jednej osoby która zarobiła przez w/w platformę ale podobno ktoś wyszedł na plus.
Co to inwestowania, to nie nazwałbym tego inwestycja tylko czysta spekulacje skoro trzymane na tak min. Sesji.

Życzę powodzenia i oby wyjść na plus, to najważniejsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Zdarzalo mi sie ze ceny zwijalobtak szybko ze stop loss sie zadrzymal sporo wyzej, a potem cena wrocila do pierwotnej. Powodzenia.
  • Odpowiedz
@FLAC przeważnie na początku i tak traci się pieniądze bo to nie to samo co wirtualna giełda. Dlatego nie ma co dużo wrzucać na początek bo można się zdziwić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
- krótka na DAX przy cenie w okolicy 13010, sl 30pkt, tp trudno określić. Pewnie połowe transakcji zamknę przy 12970, 1/4

przy 12920, 1/4 może uda się zamknąć przy 12840


@Fryderyk94: Widze kolejny, który opowiada, że DAX musi jebnąć?

Bo słucham tego już od roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz