Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Moja kobieta ostatnio oświadczyła mi że planuje po ślubie zostać przy swoim panieńskim nazwisku, zaskoczyło mnie to bo ona zawsze podkreślała że jest tradycjonalistką, że lubi jak facet ją zdobywa, otwiera jej drzwi, kupuje kwiaty, że chciałaby mieć piękny pierścionek zaręczynowy, wesele na 200 gości itd... generalnie to jak byłem w ciągu ostatnich 2 latach na 6 ślubach to nie spotkałem się z czymś takim żeby panna młoda zostawała przy swoim panieńskim nazwisku, ja bym trochę się czuł dziwnie jakbym miał inne nazwisko niż moja matka. Jej siostra ani szwagierka nie zostały przy swoim nazwisku więc nie rozumiem skąd u niej taki pomysł, jeszcze rozumiem jakbym miał brzydkie nazwisko albo robiła karierę...

#zwiazki #logikarozowychpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
Dodatek wspierany przez: mZakupy.com
  • 19
@AnonimoweMirkoWyznania: Może po prostu nie podoba jej się twoje nazwisko? (może obiektywnie nie jest brzydkie, ale są gusta) Albo nie podoba jej się jak brzmi razem z jej imieniem?
Jeśli ma ustabilizowaną karierę zawodową to również tu może tkwić problem- być może jest kojarzona ze swoim nazwiskiem i zmiana sprawiłaby kłopoty.
Możliwe są różne powody. To, że jest tradycjonalistką nie znaczy, że musi trzymać się wszystkich tradycji, co do jednej.
ja bym trochę się czuł dziwnie jakbym miał inne nazwisko niż moja matka.


Oj kolego, obawiam się, że to kolejny temat, w którym mieszka się zdziwić w przyszłości ;)
@pytaks: Zależy jak dokładnie sformułowana będzie ta umowa, ale generalnie chodzi o to, że np. jak twój mąż kupi ci samochód, to w sensie majątkowym to jest nadal jego samochód i przy rozwodzie nie możesz sobie rościć do niego pretensji. Inna sytuacja by była, gdyby kupił ten samochód jako twój narzeczony. Wtedy to miało miejsce przed małżeństwem i nie jest wspólnym majątkiem.
Intercyza ma mało sensu, bo jak się już będziesz
To, że jest tradycjonalistką nie znaczy, że musi trzymać się wszystkich tradycji, co do jednej.


@GrumpyTheCat: ona niech zrezygnuje że zmiany nazwiska, bo nie wszystkich tradycji trzeba przestrzegać, a on niech zrezygnuje że ślubu z tego samego powodu. W końcu tyle ludzi żyje bez ślubu, więc od tego się nie umiera, a tradycjonalistą i tradycjonalistką można być na wielu innych polach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania: a masz ładne nazwisko czy psikuta bez s? "lubi być ciągle zdobywana". Zastanów się bracie czy chce Ci się całe życie poświęcać energię na tego typu zabawy. Słabo to wygląda. Osobiście bym nie wniknął bo moje bazwisko jest bliższe psikuta i sam bym chętnie zmienił ale jesli nazywasz się Radziwiłł, Strzelecki, Stellmayer czy Poranek i nie chce przyjąć ładnego nazwiska to bym się zastanawiał dlaczego i z nią pogadał. Jedna