Wpis z mikrobloga

Czy jest może na Wypoku ktoś ze zwyrodnieniem barwnikowym siatkówki (retinopatia barwnikowa)? W sumie nie ma co pytać o leczenie, bo lekarstwa nie ma ( ͡° ʖ̯ ͡°), ale czy staraliście się, a jeżeli tak, to z jakim skutkiem o grupę inwalidzką? Ja w przyszłym roku się chyba postaram, głównie po to, żeby mieć papier dla pracodawcy o zapewnienie odpowiednich warunków. W moim przypadku poza polem widzenia, które co najwyżej przeszkadza w zatłoczonych miejscach, to złe widzenie przy słabym świetle mi doskwiera. Zabawne są tez błyski wokół oczu, obojętnie, czy otwarte, czy zamknięte. Do tego zaćma, choć jej można się pozbyć + astygmatyzm. W obecnej pracy musiałem się trochę nachodzić, żeby dostać dobrze oświetlone stanowisko. Chciałbym mieć po prostu na to papier.
Nadanie grupy zależy pewnie od poziomu utraty pola widzenia. Macie z tym jakąś praktykę? U okulisty będę dopiero w lutym i pomyślałem przy okazji wziąć opinię, czy co tam się bierze o grupę i rozpocząć starania. Zasugerowała mi to lekarka robiąca angiografię.
#pytanie #medycyna #okulista #okulistyka #wzrok #oczy #pytanie #lekarz #niepelnosprawni
  • 1