Wpis z mikrobloga

Mireczki,

Zostałem wyruchany na Allegro bez mydła, przy kupnie komputera z użyciem PayU.
Gość miał jeden pozytyw i żadnych negatywów ( kiedyś wydawałoby mi się to dziwne, ale od czasu zmiany systemu komentarzy przez allegro na obecny, takie ilości komentów są normalne, biorąc pod uwagę że to osoba prywatna ).

Mam kilka pytań.

1. Drukuje wniosek od Allegro odnośnie popełnienia przestępstwa i zanoszę na gliny. Z racji tego, że kupiłem lapka 07.10, pewnie wypada jeszcze poczekać, żeby nie powiedzieli mi że szybko zgłaszam - jak długo? Typ nie odpisuje, zero kontaktu od czasu wpłaty.

2. Pytanie, czy przed pójściem na gliny zakładać spór na Allegro? Czy olać i od razu na policję?

3. Jak długo czekaliście na zwrot pieniędzy z POK?

Jak macie inne cenne rady to chętnie przeczytam.

#payu #allegro #pok #programochronykupujacych
  • 10
  • Odpowiedz
@onionhero: minęło dopiero 5 dni. Może gość jest chory albo sobie głupi ryj rozwalił niosąc lapka kurierowi. Na przyszłość kupuj u sprawdzonych sprzedawców
  • Odpowiedz
  • 0
@rafion: dlatego pytam, ile zaczekać. Allegro dało dupy, bo pokazują tylko komentarze od kupujących w ciągu ostatniego roku. Nawet ja, mając konto od 7 lat i wcześniej mając ok 70 komentarzy wyglądam w oczach innych jak kompletny swiezak.
  • Odpowiedz
@onionhero: Potrzebujesz papier z Policji, najlepiej wziąć ze sobą wszystkie wydrukowane maile do gościa, udokumentowane próby kontaktu (just in case), choć 5 dni to mało. Ja wydrukowałem stronę aukcji, potwierdzenie przelewu + jakieś oświadczenie z tego co pamiętam Allegro miało coś takiego na stronie. Dobrze ze juz Policja w dzisiejszych czasach ogarnia takie rzeczy, bo kiedyś tłumaczenie "ktoś mnie oszukał w internetach" to brali mało poważnie.

Nowy system komentarzy Allegro
  • Odpowiedz
  • 0
@igiproject: No wiem wiem, jeszcze zaczekam - ale mam naprawdę duże obawy. Do czasu przelewu kontakt mailowy świetny, po tym czasie się urwał na amen. Na SMS nie odpisuje, gdy dzwonie poczta głosowa.
  • Odpowiedz