Wpis z mikrobloga

#krakow #medycyna #lekarz
W piątek o 16 na Rynku studenci medycyny organizują pikietę poparcia dla protestu głodowego lekarzy. Główny postulat to zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia do 6,8% PKB, jak obiecał Konstanty Radziwiłł podczas kampanii wyborczej a z czego próbuje sie wykręcać.
To jest naprawde walka o każdego z nas, bo prędzej czy pózniej kazdy bedzie pacjentem.
Bądźmy tam razem. Piątek, 16:00, Rynek Główny.
  • 47
  • Odpowiedz
@worldmaster: Cele? Niestety praktycznie te same co przed 9 laty.

Płace, które nie drgnęły od 2007 roku. O ich podwyżkę zabiegał jeszcze w 2006 roku obecny Minister Zdrowia, dr Konstanty Radziwiłł. Obecnie wynoszą netto 2200-2570zł.
Przepisy dotyczące dyżurowania. Dyżury medyczne są nieodzowną częścią kształcenia specjalizacyjnego lekarza, a niestety nie są wystarczająco uregulowane prawnie, co prowadzi do nadużyć w kwestii wynagrodzeń i czasu pracy.
Jakość kształcenia specjalistów. Niedopuszczanie do wykonywania procedur, brak
  • Odpowiedz
@Jagoda-: wyrywanie sobie pieniędzy z budżetu przez związkowców, dlaczego lekarze przecież ludzie inteligentni, nie walczą i prywatyzacje służby zdrowia?
  • Odpowiedz
@kptant: Chce się odnieść do zarobków i czasu pracy, dla mnie to jest przerażające jak mało zarabiają a jak duzo ci ludzie pracują. Ja mam prosta pracę, klikam w komputer, piję herbatę i mam jakieś 1.5 razy więcej niż oni a każda nadgodzina jest rozliczana.
Wolałbym żeby leczył mnie wypoczęty i dobrze opłacony lekarz. Sam wiem jak pracowałem w poprzednich robotach za psi pieniądz, nie można było powiedzieć, mimo szczerych chęci,
  • Odpowiedz
@Dzonzi: Prawie nic, bo zorientowałem się o jego istnieniu na ostatnim roku automatyki. Za to zainteresowałem się aparaturą medyczną i zamierzam z tym związać za niedługo swoją przyszłość zawodową.
  • Odpowiedz