Wpis z mikrobloga

Najbardziej kisne z tych wszystkich gimboateistow co to im przeszkadza różaniec a potem przychodzi 24 grudnia i : dawaj tate ubieramy choinke, mame gdzie prezenty, gdzie 12 potraw, dawaj karpia XD
  • 95
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@frogkiller: no pogańskie obyczaje, ale obecnie jednak bardziej się utrwaliły jako katolickie, bo ilu znasz pogan obchodzących 12 potraw, choinkę, malowanie pisanek itd? Wywodzą się z pogańskich świąt i obyczajów, ale zostały przejęte przez Chrześcijan i od setek lat przez tych ludzi są kultywowane.
  • Odpowiedz
@Oskarek89: aleś d-----ł tym wpisem. Poczytaj sobie skąd wywodzi się przykładowo tradycja ubierania choinki i kiedy katolicy to p-------i na swoje potrzeby, bo było to stosunkowo niedawno ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Oskarek89: Ale ubieranie choinki to zwyczaj kulturowy (niektórzy nawet napisali pogański), a nie stricte religijny. W Biblii nie ma nic o choinkach ani 12 potrawach. Trochę za bardzo się w Polsce spinamy, Wigilię można przecież obchodzić po laicku, i co, żaden klecha nie ma podstaw, żeby tego zabronić. Potraktować całą religijną otoczkę na pół symbolicznie i na pół jak legendę, względnie świętować wspomniane pogańskie zimowe przesilenie. Tak samo jak biorąc
  • Odpowiedz
@Oskarek89: ja tam jestem lewakiem, na głównej wykopu i na demotywatorach (oraz na innych prawicowych ściekach) mnie raczej nie lubią bo nie znoszę katopolackiego toku myślenia i szukania wrogów w każdym dookoła.

Ale akurat do tej modlitwy nic nie mam :D Zbiorowa modlitwa w kraju, gdzie są tysiące kościołów i miliony wiernych, w dodatku odmawianie różańca w październiku czyli miesiącu różańcowym... no k---a kto by pomyślał że to przyciągnie wielu
  • Odpowiedz
Najbardziej kisne z tych wszystkich gimbolegionistow co to im przeszkadza przegrana z Lechem a potem przychodzi wygrana i : dawaj tate ubieramy szalik Legi, mame gdzie race, gdzie 12 zawodnik, dawaj karnet XD


@dzygit: gimbolegioniści ostatnio zaprezentowali taki prosty przykład, a ty kombinujesz: parę lat temu wykopali Lewandowskiego "bo mają lepszych, a on to co najwyżej do drugiego składu", a teraz mówią "nasz zawodnik!". Oczywiście był wśród nich czołowy wykopowy
  • Odpowiedz
dawaj tate ubieramy choinke, mame gdzie prezenty, gdzie 12 potraw, dawaj karpi


@Oskarek89: Bo jak wiadomo chrześcijanie robią te rzeczy z powodu religii, a nie tradycji i przyzwyczajenia XD
  • Odpowiedz
@frogkiller: > przecież to pogańskie obyczaje...

Wyrażenie "pogański" zostało uznane za obraźliwe wobec wyznawców religii niechrześcijańskich (przede wszystkim nie monoteistycznych).
Ateizm zakłada odrzucenie teorii o istnieniu jakichkolwiek sił nadprzyrodzonych (w postaci np. bogów).
Niezależnie od tego, czy zwyczaje te wywodzą się z religii chrześcijańskiej, judaistycznej czy pogańskiej, nadal jest to jakaś religia, z którą w sprzeczności stoją poglądy ateistyczne.
  • Odpowiedz