Wpis z mikrobloga

  • 8
@papciu: foto i video. Wymagany odstęp to połowa prękdości czyli w moim przypadku 57m. @MlRECZEK: przeciez do więcej niż długość 2 naczep od tira i ta prędkość iście autostradowa.
  • Odpowiedz
@ebro: IMO wlasnie bardzo fajna sprawa w Niemczech, ze to sprawdzaja. W Polsce strasznie mnie irytuje ciagla jazda na zderzaku, w Niemczech mi sie praktycznie nie trafia, no chyba, ze ktos na blachach ze wschodu.
  • Odpowiedz
@ebro: No i dobrze. Przy tej prędkości, zakładając czas reakcji 0.5 sekundy (bardzo optymistycznie w warunkach drogowych, normalnie przyjmuje się 1 sekundę) i czas do momentu uruchomienia hamulców 0.3 sekundy, zanim w ogóle zaczniesz hamować przejdziesz 25 metrów. A gdzie droga hamowania, nawet na suchej nawierzchni?
  • Odpowiedz
@ebro: Jakiś czas temu właśnie uznałem że starego auta nie opłaca mi się sprzedawać także zrobiłem szybszy kurs na miasto i jak jakis gnojek usiadł mi na dupie to ostro zahamowałem. Raczej szkoda całkowita bo dostała konstrukcja za zderzakiem.
  • Odpowiedz
@wysprzeglik: Tak samo jak Twój czas reakcji nie wynosi 0.5 sekundy, tylko więcej, a stan nawierzchni czy Twoich opon nie gwarantuje optymalnej drogi hamowania. Uproszczenia, które mają się gdzieś "uśrednić".

Poza tym auto może już tam stać, a Ty możesz go nie widzieć przez auto bezpośrednio przed Tobą, które dopiero w ostatniej chwili ominęło stojący pojazd.
  • Odpowiedz