Wpis z mikrobloga

Mirki jestem na wykopie już kilka dobrych lat i pierwszy raz potrzebuje pomocy. Wykorzystałem już wszystkie swoje kontakty i możliwości, więc może wykop pomoże.

Generalnie poszukuje jabłek do kupienia w okolicach Warszawy, Grójca, Lublina, Annopola. Przemysłu lub spadów.

Jako że hobbistycznie produkuje cydr ( ͡° ͜ʖ ͡°) potrzebuje ok. 500 kg najlepiej starych odmian najlepiej niepryskanych (Grochówka, Koronselka, Piękna z Rept itp ale mogą być też popularniejsze Booskop i Szara Reneta). Cena jak za przemysł na skupie plus 10 gr. czyli ok 1 zł do negocjacji za KG. Ja przyjeżdżam i sam odbieram towar.

W zamian za pomoc oferuję butelki mojej produkcji.

#cydr #jablka #sadownictwo #pomagajzwykopem

PS. Jak nie możesz pomóc zostaw przynajmniej plusa, może ktoś inny zobaczy i pomoże.
  • 57
@olderoc: ale nie o to mi chodzi. Nie wysles mi teraz bo nie mozesz rozdac za darmo swojego produktu? Chodzi mi teraz tylko o kwestie prawna a nie ze chce ten cydr xD
aaa o to chodzi Generalnie mogę ci wysłać bo ja nie robię cydru na sprzedaż jeszcze( ͡° ͜ʖ ͡°), a produkcja domowa jest dozwolona w Polsce. Dać mogę, sprzedać nie. Chociaż generalnie do potwierdzenia przez jakiegoś prawnika.
@olderoc: aha i w stronę Warki ale z Warszawy bo to ważna informacja, dosłownie są wszędzie przy trasie cigna się kilometrami

Kurcze mam namiar ale na Opole, a to ciut daleko
@olderoc: mniej wiecej technologie znam. Robie test skrobiowy przed wyciskaniem, kwas badam tylko pod katem pH. Reneta ma w sobie jakas taka dodatkowa nute, ktora mi nie podchodzi. Pozostałych starych odmian nie mialem mozliwosci sprawdzic.