Wpis z mikrobloga

Mirki jestem na wykopie już kilka dobrych lat i pierwszy raz potrzebuje pomocy. Wykorzystałem już wszystkie swoje kontakty i możliwości, więc może wykop pomoże.

Generalnie poszukuje jabłek do kupienia w okolicach Warszawy, Grójca, Lublina, Annopola. Przemysłu lub spadów.

Jako że hobbistycznie produkuje cydr ( ͡° ͜ʖ ͡°) potrzebuje ok. 500 kg najlepiej starych odmian najlepiej niepryskanych (Grochówka, Koronselka, Piękna z Rept itp ale mogą być też popularniejsze Booskop i Szara Reneta). Cena jak za przemysł na skupie plus 10 gr. czyli ok 1 zł do negocjacji za KG. Ja przyjeżdżam i sam odbieram towar.

W zamian za pomoc oferuję butelki mojej produkcji.

#cydr #jablka #sadownictwo #pomagajzwykopem

PS. Jak nie możesz pomóc zostaw przynajmniej plusa, może ktoś inny zobaczy i pomoże.
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@siodemkaxx 1. Oczywiście że zależy od odmiany ale wiekszosc nowych się nie nadaje dlatego szuka się starych. Najlepiej oczywiście robić kupaż kilku odmian aby dojść do najlepszego
2. To nie są żadne brednie proponuję poczytać, jak opryski wpływają na szybkość fermentacji. Ja robię swój cydr mocno naturalnie nie daje siarki pektyn pożywki. Można zrobić cydr z pryskanych dlatego napisałem najlepiej nienoryskane.
3. Oczywiście
4. Wiem że się nieoplaca
5. Pisząc stare
  • Odpowiedz
@siodemkaxx: a miałeś okazje spróbować cydrów "ze starych" odmian? Też robiłem z różnych odmian obecnie popularnych i jest w porządku, ale nie mam porównania do "starych odmian". A wszyscy piszą, że stare najlepsze..
  • Odpowiedz