Wpis z mikrobloga

mirki jest taka sytuacja. Mój amplituner nie ma HDMI (JVC RX-5062) przez co nie mogę z komputera puścić dźwięku 5.1 do amplitunera. Amplituner nie obsługuje konwersji live do DD i na razie jest podłączony przez SPDIF. A tak podłączyłbym przez HDMI z GPU (RX 470) i podobno wtedy byłoby normalnie 5.1. Jest jakiś konwerter do którego podłączyłbym HDMI a z niego SPDIF do amplitunera? A może jakieś inne rozwiązanie? #pcmasterrace #dzwiek #niewiemdokoncajaktotagowac #kiciochpyta
  • 5
@twinzpl: Na większości kart realtek masz możliwość puścić dźwięk po spdif zakodowany w DTS. Nazywa się to DTS Connect i jest mniej więcej tym samym co DD Live.
W media playerach ustawiasz spdif passthrough, a w grach powinno normalnie hulać w 5.1.
@22Tomaszz nie mam realtek. Mam soundmaxa. DTS jest ale jak już jest w nim zakodowany, to samo 5.1 bo z netflixa jest normalnie. W grach jest stereo mimo ustawienia na 5.1 (nowa Fifa na przykład.)
@twinzpl: Czyli działa DTS jak jest DTS passthrough czyli zakodowany DTS (np. w filmie) trafia w takiej samej postaci do wzmacniacza, który go dekoduje. W grach nie jest zakodowany, karta musi samemu kodować w locie - nazywa się to właśnie DTS Connect. Musisz ogarnąć czy na tej Twojej karcie jesteś w stanie to jakoś wymusić - czasami można to włączyć zmodowanymi sterownikami.

Jak nie to pozostaje Ci jakaś prosta karta dźwiękowa