Wpis z mikrobloga

Mam nadzieje ze nadchodzi kres przepychanek z moim samochodem. Zaczęło się od braku płynu eolys do dpf - uzupełnienie 800 zł.
Następnie adaptacja i czyszczenie zapchanego fapa 450zl. Aha jeszcze wcześniej był źle ustawiony wtrysk - 100zl. Teraz auto trafiło do elektryka i okazuje się ze uszkodzone są zegary i nie odpala się procedura wypalania i nie dodawany jest ten plyn za 800 zł. Wiec koszt nowych zegarów to 700 (cudem) i 200 za robotę. Do tego jeszcze na koniec wymiana oleju z filtrem ze 120 zł. No i łożysko u mnie oczywiście z piasta razem z robota 300 zl. Jeżeli jutro nie odbiore auta sprawnego to zabieram je i zostawiam gdzieś w krzakach.
I nie wiadomo czy sprzedawać czy trzymać skoro wszystko będzie porobione...
#motoryzacja #zalesie #gorzkiezale #samochody #ford
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Stanley89: Moje pytanie teraz do Ciebie jest takie. Czy z aktualnym stanem wiedzy i swojego doświadczenia kupiłbyś ponownie diesla? Czy niższe spalanie względem benzyny rekompensuje koszty napraw i części?
Jakbyś miał wybierać to co byś wybrał: diesel, benzyna czy benzyna + lpg?
  • Odpowiedz
  • 0
@kucma19 trudne pytanie. Nie powiem jednoznacznie. Ale gdybym mógł cofnąć czas z ta wiedza to ten dokładnie samochód bym wybrał jeszcze raz. 4 lata bez awarii. Słabszy okres teraz mam nadzieje ze nadchodzi kres. Gdybym jednak sprzedał tego to bym szukał juz chyba benzyne bez LPG. W sumie to chyba odpowiedziałem jedniznacznie
  • Odpowiedz
  • 0
@kucma19 dodam jeszcze ze moja wiedza motoryzacyjna jest marna i pewnie spora część kosztów można było uniknąć. Ale cóż za niewiedzę w tym kraju się placi
  • Odpowiedz
@Stanley89 to jest właśnie koszmar kierowcy - sypiące się auto , wpakowane sporo gotówki i potem nie wiadomo czy jeździć i spać w nim i cieszyć się czy sprzedać .... pewnie istnieje jakiś bilans , jakieś zestawienie procentowe ilości środków zainwestowanych do wartości pojazdu i czy i jak bardzo Tobie potrzebny ..trudno doradzać w takiej sytuacji bo każdy ma inne fundusze sytuacje i potrzeby.

Życzę żeby Ci nie podnosił więcej ciśnienia
  • Odpowiedz
  • 0
@snwptest dzięki wielkie za słowa otuchy. Tego się tu nie spodziewałem. Tak to bywa z tymi sztruclami. Raczej z nim zostane, na pewno 1.5 roku do czasu aż spłace kredyt. Potem się zobaczy. Dzieki jeszcze raz.
  • Odpowiedz
@Stanley89 nie ma sprawy Mirku , też dbałem chuchałem i pielęgnowałem i..padł mi czujnik ciśnienia paliwa na listwie common rail w mazdzie 3 1.6 diesel 2005r. , kosztowało chyba brutto ze 500 zl a ile się bujałem zanim to wykryto ... lawetę zmarnowałem, bak upuszczałem. .. urok używanych samochodów ...
  • Odpowiedz