Wpis z mikrobloga

@warsawcapital ja też, ale Evernote skroił mnie z pieniędzy w dość mało przyjemny sposób i nie zamierzałem utrzymywać konta u oszustów, natomiast oneNote zrobił ogromny progres. Masz apki na wszystko, więc na osx jest, na IOS pewnie też.
@warsawcapital Evernote mają tak ustawiony ux i akwizycję, że przekracza to zdecydowanie standardową reklamę. Przykładowo śpiesząc się i mając już trochę rzeczy na Evernote wrzuciłem mu jakiś dokument w stylu 2mb. Dostałem info na twarz tak jakbym nie mógł tego zrobić, że muszę mieć któreśtam premium i ogólnie plik się nie wrzucił. Cały ux od tego momentu dba, żeby jakiekolwiek wycofanie z procesu było utrudnione, a jeleń przeszedł przez zakup premium. Więc
@xDrope: zawsze mozesz dostać refunda. Ja takiego problemu nigdy nie miałem. No i nie mogłeś dać monthly za 5 zł zamiast od razu premium na rok? :D

One note to mi się kojarzy z takimi notatkami jak na zwykłej kartce. Czyli raz coś napisze z prawej strony raz trochę niżej itd. Nie lubię takiego czegoś do zwykłych notatek, jako brudnopis spoko
@warsawcapital: odwaliłem xD, ale takie narzędzia muszą u mnie działać na tiptop i wiedziony impulsem wziąłem na rok. Z tymi notatkami chyba da się je jakoś wyrównywać, a na bank trzymają fason, jak masz wszystko w jednym polu tekstowym (jak w evernote). Dalej to już preferencje, ale tak jak napisałem do evernote jestem uprzedzony ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@warsawcapital: xD foldery z podfolderami podobnie do evernote. Mam w jednej notatce 2 pola tekstowe i strzałkę jak na screenie. Plan jednego z przedsięwzięć tak mam rozpisany. Dane mam po prostu wrzucane w oddzielnych notatkach i często korzystam z szukajki żeby coś konkretnego znaleźć. On ma kilka-kilkanaście giga za darmo + integracje z ich cloudem i całą resztą usług MSowych. Dlaczego plus? Jak chcesz mieć dostęp tylko do plików to wbijasz
Pobierz xDrope - @warsawcapital: xD foldery z podfolderami podobnie do evernote. Mam w jednej...
źródło: comment_xkR7Y8eE1nbS2o4X7ZNN9NQot9qiyWb9.jpg
@pienso: a co robisz jak masz właśnie jakiś screenshot ale dodatkowo chciałbyś go opisać? Nie wiem np. Patrzysz na tego skrina i notujesz co zmienić. Albo ktoś ci wysłał 10 minutowy filmik i chcesz zrobić notatki na ten temat żeby się nauczyć?
@warsawcapital: screeny z opisami, strzałkami i ramkami są po to, żeby komuś coś wyjaśnić. Sam też tak czasami robię zadania/notatki dla siebie. Po to robię screena, żeby był tylko obrazek, bez dodatkowej treści do przekazania oprócz obrazka.
@warsawcapital: jak wysyłam na skypie, to już ich nie potrzebuję i usuwam. Obrazki z zadaniami wrzucam do dokumentów google (każdy ma swój dokument z zadaniami). Oprócz tego całą historia screentów jest w skitch, ale bardzo rzadko muszę tam zaglądać - głównie po to, żeby edytować ostatni printscreen.