Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zastanawiam się jak czesto ludzie mają poczucie, że ktoś się z nich śmieje? Np stoicie w kolejce i nagle para wybucha śmiechem, patrzycie na nich i wydaje się wam, że to z was. Mieliście takie uczucie? Jesli tak to czy było wam przykro? wiem, że napiszecie, że ludzie aż tak nie zwracaja uwagi na innych, ale niestety w Polsce ZWRACAJĄ. Nawet ostatnio widziałam jakiś wywiad z obcokrajowcem i opowiadał, że Polacy bardzo się GAPIĄ i to jest dla niego niegrzeczne. I nawet nie był to czarnoskóry człowiek, tylko biały, zwyczajnie wyglądający. Niestety jest coś takiego, że jak ludzie są we dwójkę, trójkę to nabieraja odwagi i potrafią się z kogoś mniej już bardziej dyskretnie sie nabijać. Oczywiście czasem to tylko nasza wyobraźnia, ale niestety nie zawsze. Napiszcie jakie macie metody na olewanie tego. I jeśli jesteście tymi wysmiewajacymi to co wy macie w głowach? Naprawde nie jesteście tacy sprytni jak się wam wydaje i ta osoba na ogół zauważa te rechoty. Jeśli trafi na wrażliwą jednostkę to możecie jej zrobić krzywdę, dla chwili waszego prymitywnego rechotu. Przykre, że nie macie innych metod na poprawę swojego humoru, szczęśliwi na pewnoi nie jesteście i jeszcze powodujecie nieszczęście innych. #feels #psychologia #gorzkiezale

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: mZakupy.com
  • 18
Np stoicie w kolejce i nagle para wybucha śmiechem, patrzycie na nich i wydaje się wam, że to z was. Mieliście takie uczucie? Jesli tak to czy było wam przykro?


@AnonimoweMirkoWyznania: To sie nazywa https://en.wikipedia.org/wiki/Spotlight_effect
i ludzie tak naprawdę nie zwracają zbyt dużej uwagi na innych, są zajęci innymi przez pryzmat samego siebie, a nie bezpośrednio.

Napiszcie jakie macie metody na olewanie tego.


@AnonimoweMirkoWyznania: najlepszą i jedyną metodą jest niewiązanie
@AnonimoweMirkoWyznania to sie nazywa urojenia ksobne.

I tak, w jednej kulturze patrzenie na kogoś będzie traktowane jako zachowanie niegrzeczne, a w innych nie.
W Niemczech po słowach "dziękuję za wykład" można zadawać jeszcze pytania, w Szwajcarii zadanie pytania po takich słowach byłoby uznane za niegrzeczne.
To normalne że się różnimy, że kulturowo i jednostkowo mamy różne podejście ;)
Nawet ostatnio widziałam jakiś wywiad z obcokrajowcem i opowiadał, że Polacy bardzo się GAPIĄ i to jest dla niego niegrzeczne.


@AnonimoweMirkoWyznania: japeirdole zdecydujcie się w końcu jak to jest na tym zachodzie xD Raz czytam, że w Polsce to ludzie patrzą się tylko w kolana, a na zachodzie każdy sobie w oczy i się do siebie uśmiechają, a potem że jednak ludzie w Polsce patrzą się na innych i to takie
RudyŁobuz: @chrominancja: > że w Polsce to ludzie patrzą się tylko w kolana, a na zachodzie każdy sobie w oczy i się do siebie uśmiechają, a potem że jednak ludzie w Polsce patrzą się na innych i to takie dziwne i na zachodzie nikt na nikogo nie patrzy
Na zachodzie uśmiechają się, jak natrafią na siebie wzrokiem, ale nie wpatrują się. U nas się gapią, ale nie uśmiechną. Ja od
@AnonimoweMirkoWyznania Nie słuchaj #!$%@?ów co twierdzą że jestes w mega złym stanie są dużo gorsze dziwactwa myślę że u Ciebie sesje z psychologiem by pomogły nie wstydź się lepiej jest znaleźć problem i udać się do specjalisty niż udawać że jest dobrze myślę że u Ciebie pewność siebie nawala niestety dużo ludzi tak ma przez #!$%@? innych, którzy to są pempkami świata
@AnonimoweMirkoWyznania: czujesz sie podle sam ze soba, zacznij od siebie, a takie mysli nie beda cie nachodzic.

Serio, nikt z was nie pomysli ze latwiej zmienic cos w sobie niz winic spoleczenstwo? Oczywiscie, ze to nie jest w porzadku, ale do uja pana nie zmienisz ludzi, a siebie mozesz.