Wpis z mikrobloga

Pytanie do znawców. Jest sobie #rower. Konkretnie to #specialized. Na gwarancji. Z przyczyn niezależnych od producenta ( ͡° ͜ʖ ͡°) #!$%@?ło przerzutkę z tyłu. Czy wymiana jej samemu na nową, razem z manetką, oczywiście bez zawracania dupy autoryzowanemu serwisowi (do którego notabene jest 250 km) oznacza utratę gwarancji? Jeśli tak, to tylko na przerzutkę, napęd, czy w ogóle na cały?

Przepraszam za spam tagami #rowery #rowerowawarszawa #rowerowywroclaw, ale zakładam, że ci z Was, którzy je obserwują mają takie kwestie w małym paluszku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 12
Pytanie do znawców. Jest sobie #rower. Konkretnie to #specialized. Na gwarancji. Z przyczyn niezależnych od producenta ( ͡° ͜ʖ ͡°) #!$%@?ło przerzutkę z tyłu. Czy wymiana jej samemu na nową, oczywiście bez zawracania dupy autoryzowanemu serwisowi (do którego notabene jest 250 km) oznacza utratę gwarancji? Jeśli tak, to tylko na przerzutkę, napęd, czy w ogóle na cały?

@kasztan00:
Twój wpis wygląda na błędny i nie
@geuze:

Napisałem, tydzień temu. Zero odzewu. Zadzwoniłem do dwóch autoryzowanych sprzedawców, do których mam najbliżej. Jeden powiedział, że jak wymienię sobie przerzutkę, to po prostu gwarancja nie obejmuje napędu, rama i reszta dalej będą objęte gwarancją. Drugi powiedział, że tracę wtedy gwarancję na cały rower. I nie wiem, który ma rację.
Sądziłem więc, że może ktoś z mirków przerabiał taki scenariusz lub po prostu pracuje dla Speca i ma info z
@geuze:

Polskiego oddziału, pl@specialized.com. Gdzieś widziałem zapis, że warunki gwarancji różnią się w zależności od poszczególnych krajów, więc pisanie do centrali chyba nie ma sensu :)
@KuliG:

No właśnie nie chcę się tłuc do serwisu. Raz, że to moja wina, nie usterka fabryczna, więc gwarancja tego nie obejmuje - i nie zamierzam się wygłupiać. Chciałbym sobie po prostu wymienić przerzutkę na wyższą klasę (bo skoro upieprzyłem, to czemu nie, droga nie jest :) ) i nie wiem, czy w ten sposób sobie np. nie unieważnię gwarancji na ramę, gdyby na wiosnę roku coś się rozlazło na spawach.
@kasztan00: Nie mam pojęcia jak to potraktują, w takim decathlonie np. by ci nawet przerzutkę potraktowaną młotkiem wymienili na gwarancji, a jak mały sklep prowadzi jakiś janusz to mogą się przyczepić do wszystkiego.

Jednak stawiam, że do gwarancji na ramę nikt się nie przyczepi jeśli nie amortyzatora na większy skok i pęknie główka ramy...