Wpis z mikrobloga

I piękna kaszanka drodzy #mirkokoksy #mikrokoksy - dzisiejsza diagnoza - naderwany przyczep bicepsa w skrócie..

To tak jakby na przyszłość dla Was jakby ktoś się zastanawiał czy jak go boli wewnątrz łokcia od wewnętrznej strony ;) - czekałem prawie 3tyg, bo bóle nie takie mocne z myślą, że przejdzie sobie.. a tutaj taka niespodzianka.
Na zabawy operacyjne usłyszałem, że za późno, bo tylko świeże sprawy się tak załatwia, ale na szczęście nie jest to taki stan zaawansowania...
Teraz temblak, fizjoterapia - laseroterapia, pole mag, krioterapia i za 3tyg na kontrolę co dalej.. Super.. I jak tutaj ćwiczyć z temblakiem :D.

Jakieś pomysły czym mogę sobie pomóc jeszcze? Legalne/nielegalne? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dodam #zdrowie
  • 29
@IntruderXXL: nie było takiego nagłego bólu/sytuacji.. Po którymś treningu zaczęło trochę boleć coś a'la nowe cwiczenia (DOMSy itp), poźniej kolejne treningi i właściwie tylko gorzej, aż zrobiłem pauzę cały tydzień.. Nic nie przechodziło i dziś był lekarz..

Co ciekawe najbardziej bolało i pojawiało się przy podciąganiu samym/z obciążeniem (zakres łokcia od 90 stopni do 45)..

LIPA :(
@IntruderXXL: Jak może nie napisałem do końca, ból się zaczął po prostu po treningu i jak pisałem wyżej. Mega bolesne przy podciąganiu każdym nachwytem..
Na szczęście nie ma zerwania całkowitego @harakiri888: a naderwanie, pewnie też trochę sam uszkodziłem bardziej olewając i myśląc, że to przejdzie (jak z wieloma rzeczami ;) ).
@ChineseMobilePhones: yep , cos takiego https://meden.com.pl/oferta/lasery-wysokoenergetyczne-mls-i-hilt/59-laser-wysokoenergetyczny-hilterapia-aparat-hiro-30.html

Serio to krio laser niskoenergetyczny i pole magnetyczne odrazu wyjeb w kosmos, przerabialem to na lokcie od strony wewnetrznej bol, i srodkowej, pozniej RTG i USG... i tylko strata kasy zawyczaj za kazdy zabieg jednorazowo 7-9zl. z 10 zabiegow kazdego (30 razem) i ch************... Hilt kosztuje gdzies 40-70zl zabieg a trzeba z 3-5x byc do tego usg chyba ze juz miales, wiec odrazu sie tam
@wojciech-ogien: No to chyba poważnie wpierw spróbuję tym HILTem, bo to samo kiedyś miałem z drugim łokciem, wszystkie zabiegi, a fala uderzeniowa oczywiście nie przepisana zrobiła robotę ( rozpoznanie jako ł. tenisisty).

Poszukam tego hiro3.0 u siebie i dowiem się za ile.. Mnie też właśnie głównie boli od strony wewnętrznej, środkowej.. USG już mam, bo stąd rozpoznanie :).

Dzięki Ci, a będę raz jeszcze dziękował jeśli zacznie działać :)

@harakiri888:
@IntruderXXL: U mnie ból nie występuje na szczęście cały czas, jedynie przy mocniejszym rotowaniu łokcia bez obciążenia, zaś z obciążeniem już w prawie każdym zakresie ruchu. Biceps bolał przy każdym innym ćwiczeniu wykorzystującym choć trochę jego pracę (czy to uginanie sztangą, czy hantelką czy rozpiętki, przy wiosłowaniu, ciut przy WL, ciągnięcie także przy martwym (tutaj ciut inny ból).
@harakiri888: @ChineseMobilePhones:
Pomoc w takich sprawach przez internet to jak wróżenie z fusów, dlatego zawsze sugeruję pójście do lekarza (tylko dobrego znającego się na rzeczy, bo nie ma nic gorszego jak zła diagnoza problemu)

Ale jeżeli jest pełna mobilność, brak/prawie brak bólu bez obciążenia, brak widocznych zmian to wróży to dobrze i RACZEJ nie jest to bardzo poważna kontuzja.
Poniżej umieszczam protokół rehabilitacyjny który sam wykorzystuje w podobnych przypadkach.
1.
@IntruderXXL dzięki za kompleksową odpowiedź. Punkt 3 najbardziej interesujący dla mnie. Jutro wybieram się do fizjoterapeuty z innym problemem, gdyż nad nim obecnie pracujemy. Dodatkowo zapytam o ten łokieć i zobaczymy co powie. Pewnie bez RTG się nie obejdzie. Obstawiam jakieś nieprawidłowe ułożenie kości (?), gdyż od dawna coś w nim czułem, ale ostatni to maskara była. Po miesięcznej przerwie ból zelżał.
@ChineseMobilePhones: @harakiri888:
Ja w przeciwieństwie do wielu osób nie jestem "internetowym szamanem" i nie zachęcam nikogo do ignorowania zaleceń lekarza, a wręcz przeciwnie :)

Sposób opisany wyżej, jest/był przeze mnie wielokrotnie wykorzystywany, i także przez kilka osób którym pomagałem. Aktywna regeneracja jest według mnie kluczowa, sam jestem tego przykładem.
Wyciskam 195kg na płaskiej, każdego tygodnia jadąc 1rm w głównym ćwiczeniu, poza wyciskami, robię tygodniowo ~20s roboczych na triceps z czego