Wpis z mikrobloga

@FIFO: Kurde rozumiem, że one się boją gwałtów i przemocy. Jestem facetem i też się boję przemocy, boję się że dostanę w ryj pod własnym blokiem. Mam wyjść z kartką na protest: "Nie wolno mnie tknąć bez mojej zgody"? No k---a rzeczywiście, problem rozwiązany. Do kogo ta akcja jest skierowana? Mam wrażenie, że one są w-------e na wszystkich mężczyzn, ale co my mamy z tym wspólnego? Gwałciciele to ludzie-zwierzęta, działają
  • Odpowiedz
@mamtrzybuty: Nie do końca. Istnieje społeczne przyzwolenie na zachowania podchodzące po molestowanie, a tym samym obniża się społeczne potępienie gwałtu (słynne tłumaczenie "sama sobie winna, bo miała krótką spódnicę"). Edukacja mężczyzn (i kobiet) na to zjawisko (trywializacji złych zachowań o podtekście seksualnym) może mieć naprawdę duży wpływ na zmniejszenie ilości gwałtów. Bo sprawcą nie jest zwykle psychol, tylko kolega, mąż, współpracownik...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kultura_gwa%C5%82tu
  • Odpowiedz
@Chilli_Heatwave: Ale na co? Nie rozumiem argumentu - a-----l spożywasz sam i sam o tym decydujesz. W momencie kiedy ktoś łapie dziewczynę za pierś czy pupę "bo ma ochotę" to narusza wolność drugiej osoby - i za to powinien być ukarany. A nie jest, bo nikt nie widzi w tym problemu, zawsze to wina tej obmacanej ofiary.
  • Odpowiedz
@zagubiony_w_przestrzeni: Tu pełna zgoda, na pewno wiele osób trywializuje g---t i trzeba takie opinie tępić. Mężczyźni jednak też nie mają lekko, bo panuje w społeczeństwie przekonanie, że facet zawsze ma ochotę na s--s, że mężczyzny nie da się zgwałcić.

Przypominam sobie dwie akcje takie z liceum. Na ognisku trzy panny zaczęły rozbierać takiego suchoklatesa, na początku śmiesznie, skończyło się jednak tak, że trzymały go za ręce i szydziły z jego
  • Odpowiedz
@mamtrzybuty: To też jest prawda i nie będę się spierał. Molestowanie w każdą stronę jest złe, niestety skala zjawiska w odniesieniu do kobiet jest większa i dlatego bardziej o niej głośno. Mężczyźni też jednak doświadczają przemocy na tle seksualnym i niestety w wielu przypadkach ich problemy są trywializowane min. z opisanych przez ciebie powodów. W ten sposób kulturowy stereotyp "męskiego samca" krzywdzi obie płcie, niestety.
  • Odpowiedz
@zagubiony_w_przestrzeni: nie twierdze ze alko daje przyzwolenie, ale w wiekszych ilosciach ludziom o--------a, czy to bojki, czy to molestowanie. Nie wiem jak to wyglada w klubach ale osoby ktore nie potrafia juz ustac badz tak sie chwieja, powinny byc wypraszane z klubu, nawet sila. Nie wiem czy gwizdanie mozna uznac za molestowanie, raczej zachowanie wyjete z kreskowek i jest prostackie. Ale z drugiej strony, obcokrajowac zwracajacy sie do obcej osoby,
  • Odpowiedz