Wpis z mikrobloga

Domowe wino białe gronowe - lekkie

Składniki na 10 L nastawu:
- 10 kg białych winogron
- 1,5 kg cukru
- 1,3 L wody
- drożdże stołowe
- 2 g pożywki
- Pektoenzym

Niezbędnik:
- prasa do owoców
- cukromierz
- balon do wina
- pojemnik fermentacyjny
- ksylitol
- wężyk do obciągu
- butelki
- korki
- Kwasomix

Przepis:
Owoce obrywamy od części zielonych, lekko miażdżymy, dodajemy Pektoenzym, pożywkę i drożdże. Całość pozostawiamy pod przykryciem przez 2 dni. Po tym czasie wyciskamy sok i przelewamy do balonu, uzupełniając nastaw o syrop cukrowy (woda + cukier). Pozostawiamy do fermentacji.

Po 4 tygodniach fermentacji dokonujemy obciągu wina i korygujemy jego smak. Najlepiej spróbować :). Można także zmierzyć stężenie cukru cukromierzem. Niekiedy wino wymaga jeszcze dosłodzenia i/lub dokwaszenia.

Smacznego!
...bo domowe jest lepsze!

#przepisy #pijzwykopem #winodomowejroboty #wino #browin
Pobierz
źródło: comment_5qFfrLjz6v4tMFlft4vpx7UPyNGym4t3.jpg
  • 5
@Browin: Nie straszcie ludzi tym niezbędnikiem, ja nigdy prasy nie miałem, a tylko sokowirówkę. Można po prostu odcisnąć już odfermentowany owoc przez sito kuchenne (durszlak), dla takiej ilości prasa to chyba przesada. Fakt przy odciśnięciu prasą mogę mieć bardziej klarowne wino, ale czy warto się bawić z dodatkowym urządzeniem...
@KollA: chcieliśmy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Ostatnio Mirki pytają o taki niezbędnik, ale racja leży oczywiście po Twojej stronie. Wszystko zależy od tego jak zaawansowanym winiarzem jesteś lub chcesz być ( ͡º ͜ʖ͡º)

@AchtKommaAcht: czym chcesz umartwić drożdże, bo my tu mamy bojówkę prtzeciw piro - dlatego ksylitol