Wpis z mikrobloga

Dziś pierwszy raz na uczelni wyższej ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jakieś rady co robić ? Jak się zachowywać co notować co nie ? Eeeech jestem przejęty ale się dziś pewnie się dużo nauczę o tym co będę robił w życiu ! #studbaza #feels
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Croudflup: masz internet, to jest skarbnica wiedzy, jakaś biblioteka na pewno funkcjonuje, ;-) jesteś na studiach! na wyższej uczelni Cię nie uczą tylko ty masz sam zgłębiać wiedzę, tu już za rączkę Cię nikt nie poprowadzi ;-)
  • Odpowiedz
@Croudflup: Nie uznawaj żadnego przedmiotu, który wydaje się lajtowy albo gówniany, za mniej ważny. To wbrew pozorom wszystko składa się potem w sensowną całość.

PS. Nie mówię oczywiście o przedmiotach typu filozofia czy etyka na studiach inżynierskich.
  • Odpowiedz
@Shyvana: no jasne że tak , po zdaniu ostatnim myślałem że to oczywiste że bait . Ale przynajmniej zachęciłem do dyskusji :) a co ,juz chciałaś być mentorką biednego niebieskiego zagubionego paska? I tak możesz nią zostać ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Croudflup ogarnij sobie jak się robi jakiś zlozone urządzenie np wkrętarkę i ogarnij jak się robi wizualizacje animacje obliczenia wytrzymałościowe i symulacje
  • Odpowiedz
@Croudflup: Jeśli po paru wykładach stwierdzisz, że nie warto chodzić, to nie chodź. Zaoszczędzony czas poświęć na coś sensownego.
W kwestii opłacalności chodzenia na wykłady dobrze jest się spytać starszych.
  • Odpowiedz
  • 1
@Croudflup: Nie ucz się, ściągaj, poznaj wielu ludzi, najlepiej z roku wyżej. Oni powiedzą ci, które opracowania są najlepsze, na które przedmioty samemu robić opracowanie z książek i na które wykłady masz chodzić. Najważniejsza część to solidne opracowania, bo bez nich jesteś w dupie. Musicie trzymać się razem i nawzajem sobie pomagać, bo jak trafisz na ciołków, którzy sobie urządzą wyścig szczurów, to wszyscy będziecie w dupie.
To nie był
  • Odpowiedz
@Vanni: na informatyce miałem wyścig szczurów od 1semestru- dezinformacja, brak info albo info fałszywe a potem okazywało się, że mała grupka ma notatki inni nie mają, albo mają błędne.
Na mechanice co innego, co do wpisu- skłamałem, jestem na 3 roku już :P Zmieniłem system prowadzenia notatek- dużo kolorowych długopisów, podkreśleń, opracowania tylko na czystych A4 i dobra segregacja z prowadzeniem dziennika to naprawdę zbawienne dla studenta- zawsze wiem w
  • Odpowiedz