Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was pracuje w #automatyka i jest w stanie powiedzieć, czy w Polsce są jakieś godne polecenia firmy, które nie starają się wyruchać pracownika na sucho i płacą przyzwoicie? Ciągle słyszę opinie, że w tej branży takie rzeczy to tylko za granicą.
Jakby co to automatyka przemysłowa.
#pracbaza #praca #polaknarzeka
  • 10
  • Odpowiedz
@Virgilio: Generalnie szukaj w zachodnich korpach typu Siemens, ABB, Alstom, Schneider, Pheonix Contact itp. Podobnie z utrzymaniem ruchu - jakieś VW, Stanley Fastening itd. Tam jest zdecydowanie większe prawdopodobieństwo trafienia na dobre warunku plus możliwości awansu/rozwoju.

  • Odpowiedz
  • 0
@Wegrzynski słyszałem właśnie że w Polsce ABB GE Siemens to molochy zarządzane przez kolejnych bydlaków ale też nie ukrywam że szukam opinii. Szczerze to nie szukam utrzymania ruchu (póki młody jestem)
  • Odpowiedz
@Virgilio: Dlatego powiedziałem - różnie z tym bywa, wszystko zależy od szafa, na którego trafisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale generalnie w zachodnich korpach lepiej płacą - tak wynika z relacji moich znajomych.
  • Odpowiedz
@Virgilio: Jezdze po swiecie jako programista plc. Firma kasuje za moja roboczo-godzine 120 dolarow + hotel, podroz. Do mnie trafia 5 dolarow, reszta do dunskiej kieszeni. Wyzysk jest niesamowity. Miesiacami mnie nie ma w domu a na koncie pustki. Ostatnio podwyzka 300 pln brutto na miesiac. Rece opadaja.
  • Odpowiedz
@gib00n: Podobnie u mnie, tylko że ja jeszcze student i zapierdzielam tylko w wakacje (w trakcie semestru tylko jakies male robótki), ale zakres moich obowiązków to wszystko od projektu szafy, poprzez programowanie, na dokumentacji i nie rzadko komunikacji z klientem kończąc
  • Odpowiedz
@Virgilio: bsh w lodzi, delphi pod warszawa, akurat w kwestii kasy oba godne polecenia. W pierwszej atmosfera kuleje i czlowiek czlowiekowi czlowiekiem a w 2 dojazd 45km od Warszawy
  • Odpowiedz