Wpis z mikrobloga

Podrzuci ktoś dobry split na 4 dni treningowe dla średnio zaawansowanego? moje FBW nie przynosi mi już praktycznie żadnego progresu, mam lekką rezerwę w martwym i siadzie, ale wszędzie i tak 3 cyfry i w zasadzie stoję.
Małe partie również praktycznie to samo od dłuższego czasu. Dorzucam suple, lepsze żarcie, ale w zasadzie bez zmian. Muszę chyba spróbować czegoś nowego w treningu.
#mirkokoksy #silownia
  • 15
  • Odpowiedz
@lukasz27: Miałem kiedyś na samym początku taki trening, split z takim właśnie podziałem, jakoś szło ale byłem noobem strasznym i chyba to kaleczyłem, może czas wrócić
@hornysausage: w sensie zostać przy fbw i tylko progresje zmieniać powtórzeń? a jak żonglować ciężarem przy tym?
@Zegahmistrz_swiatla_puhpuhowy: https://imgur.com/a/QNUfp mówisz o tym? hmm, wygląda dość zaawansowanie rzeczywiście ;p zawsze brechałem z ludzi co z zeszycikiem latają ale chyba przy tym to również będę
  • Odpowiedz
  • 0
@IntruderXXL fbw które kiedyś tu komuś wrzucalem, ale linka nie mogę znalezc to szybko streszcze
Plan A
BP 5x5
DL 5x5
OHP 5x5
Wioslo 5x5
Podciąganie nachwyt szeroko 3x8
Bic sztanga 3x8
Dipsy 3x8
Allachy 3x20
Plan B
Bp 5x5
Siady 5x5
Wioslo 5x5
OHP 5x5
Bic hantle lub wyciąg dolny 3x8
Tric wyciąg góra 3x8 lub francuskie
Pociąganie 3x8
Allachy 3x20

Czasem rotuje ćwiczeniami i daje podobne zamienniki, często łącze w
  • Odpowiedz
@bohun89: @bldzmarcin:
Pierwsza rzecz, przysiad masz większy niż mc.Przypuszczalnie nie jest to dysproporcja siłowa a fakt że robiony jest nie pełny przysiad. Oczywiście są wyjątki, ale myślę że warto nagrać przysiad i to sprawdzić.

Co do planów treningowych, wraz ze wzrostem zaawansowania rośnie znaczenie dopasowania treningu pod siebie, oraz jego autoregulacji. A to wymaga poświęcenia czasu na zdobycie i poszerzenie wiedzy na temat treningu, bo przykładowe "surowe" rozpiski planów z
  • Odpowiedz
  • 0
@bldzmarcin
@IntruderXXL to są max repy z treningów bez specjalnej asekuracji, pasów, pasków itd. Być może na sumo bym poszedł lepiej w takim wydaniu "startowym" jak w trójboju się robi. Mam jakas psychiczna blokadę przed szarpaniem dużo w mc, często czuje że mógłbym i jest zapas ale ból przy zwiększaniu jest znaczny i często rezygnuje. W serii stoję na 110-130 (zależy od dnia) i jest problem. Może coś w technice ucieka przy
  • Odpowiedz
@bohun89:
W takim wypadku, skupiłbym się wyłącznie na poprawie techniki. Bo jeżeli nie jesteś w stanie odpowiednio ciężko cisnąć właśnie przez braki w technice, to progresu nie będzie a szansa na kontuzje drastycznie się zwiększa.
Nagraj siebie jak robisz mc, następnie pooglądaj filmiki,poczytaj o poprawnej technice i porównaj z nagraniem.
Mc może być bardzo problematyczny, mały trik - jakbyś nie był w stanie poprawnie wykonać z ziemi MC, zacznij robić rack
  • Odpowiedz
  • 0
@IntruderXXL bez kitu, nagram sobie następnym razem. Myślę że ten problem występuje jedynie przy dużym obciążeniu, przy małym robię raczej wzorowo lub blisko, ale przy większych to kumpel mi już zwracał uwagę że gubię trochę technike
  • Odpowiedz