Wpis z mikrobloga

Na OLX jakiś czas temu znalazłem ofertę 40szt komputerów Dell Optiplex GX270 po 1Gb DDR1, Pentium 4 HT 3Ghz i 50Gb HDD (łącznie 40rdzenii, 40gb ramu i 2Tb HDD).
http://www2.hawaii.edu/~zinner/101/students/MitchelBeowulf/cluster.html
Więc mam takie pytanie, czy warto brać wszystko za 400zł?
Nie mówię że będzie to cały czas latało, ale niekiedy będzie to przydatna opcja, zwłaszcza że mam switch na 48portów i sporo miejsca, zaś chmury obliczeniowe są za drogie ( ͡ ͜ʖ ͡)
#servermasterrace #linux #januszebiznesu #januszeinformatyki #pytaniedoeksperta
Pobierz
źródło: comment_pUZxyZqcthJBjRvZM8g4uDnUpDO6rJek.jpg
  • 45
@majsterV2: ale szczerze te procesory są do dupy :)

jak chcesz tanio pod rendera zrobić, to kup płytę na 4 procesory, zamontuj tam przechodzone xeon z amazonu - co prawda wyjdzie drożej niż 400zł, ale za 600-800zł powinieneś mieć 4x 8 rdzeni jak w i7 (te są tylko 4 rdzeniowe) ;) (trzeba trafić) = 16x4 wątków
@grubasnasilowni: O tym myślałem, ale to nie to samo, przy okazji jak się ten sprzęt poczyści i wgra funkcjonalnego Linuxa, to można je posprzedawać za dobrą kasę, jako centrum multimedialne i kupić coś na wypasie ( ͡ ͜ʖ ͡)
@majsterV2: to może jakąś analogię - pewnie masz teraz w kieszeni smartfona. czemu nie nokia 3310? bo to przestarzała technologia. ddr1 to jest najgorsze co może być - złota zasada kupowania czegoś do homelaba brzmi: nic poniżej ddr3. Jesli masz prąd za darmo - bierz