Wpis z mikrobloga

Ehh, obecnie mieszkam w domu rodzicow, w przerwie miedzy podrozami i kupilem netflixa jakis czas temu, specjalnie dla rodziny (i dla siebie oczywiscie), bo myslalem ze fajnie bedzie jak kazdy bedzie mogl sobie wybrac co chce ogladac i kiedy chce, ale #!$%@? nie.

Jednak wiekszosc starych polakow to ludzie siedzacy w minionej epoce i gdzies pomiedzy pokoleniami zrobila sie gigantyczna dziura, tak jakby ewolucja opuscila pokolenie, albo Polska wykonala wielki skok ekonomiczny i cywilizacyjny (iks #!$%@? de). Pokazywalem im juz i opowiadalem co to netflix kilka razy, byl tylko efekt wow na poczatku jakie to proste itd, bo kupilem chromecasta i zainstalowalem starym appki w telefonach.

Niestety, starzy tylko wracaja z pracy, gadaja sami do siebie "co tam dzisiaj w telewizji leci", przelaczaja programy pol godziny (robiac po drodze kilka petli tych samych kanalow), narzekaja po drodze "o, znowu te durnoty", albo "znowu powtarzaja tylko mnie kochaj", "ee to ten glupek" (w przypadku gdy leci film z stevenem segalem/jackie chanem/jimem carreyem).
Dzisiaj na przyklad wrocili i teraz grzecznie siedza, ogladajac jakis #!$%@? gownofilm gdzie gra wesley snipes w roli glownej xD

O netflixie oczywiscie wszyscy zapomnieli, skorzystali tylko raz, gdzie matka godzine przegladala na telefonie co za filmy i seriale sa, ale nie mogla sie zdecydowac na nic bo za duzy wybor, po czym spojrzala na zegarek i powiedziala "dobra, trzeba isc spac bo jutro do pracy" X'D

Nawet nie wiecie jak mnie taki stan rzeczy #!$%@?. W naszym kraju telewizja jeszcze dlugo bedzie sie miala dobrze, Ci ludzie lubia jak im sie mowi i narzuca co MAJA ogladac i co CHCA ogladac. Oczywiscie beda narzekac i gadac jaka ta telewizja glupia, ale i tak potem grzecznie usiada i beda przelaczac kanaly do konca dnia, liczac na cud i na to ze akurat bedzie lecial jakis film ktory wygral oskara w tym roku xD

#telewizja #netflix #problemypierwszegoswiata #gorzkiezale
  • 63
@mopo: rozumiem ze jak wlaczasz netflixa, to masz wielki napis: NO WITAM, dzis mozesz ogladac tylko Liberator 3 z 1939 roku? W przeciwienstwie do tv wlaczasz kiedy chcesz i wybierasz co chcesz ogladac. Nawet nie porownuj oferty tv do netflixa xd
@Kimchi: U mnie jest podobnie bo telewizor jest w centrum uwagi. Z tym wyjątkiem, że ojciec często się pyta o nowości filmowe lub serialowe, które mógłby obejrzeć. Matka jest bardziej zamknięta bo filmy to tylko z lektorem ale taką Anie zielonego wzgórza z netflixa oglądała.
@Kimchi: Moi są strasznie wykluczeni cyfrowo, często myślę, że nie ma dla nich nadziei, ale internety wyśmienicie w telewizorze ogarniają. Ojciec w chwilę ogarnął netflixa i showmaxa. Krzyczy jak chcę coś nowego pokazać bo on nie ma czasu tego wszystkiego oglądać, a kusi go w uj.
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: patrzcie państwo jak rośnie nam na oczach kolejne pokolenie januszy.

ale serio to o co wam chodzi? Netflix urósł wam do rangi ambitnej wysokiej rozrywki xD


Owszem, wysoka rozrywka to to nie jest i nikt tego tak nie nazywa, ale w porównaniu do poziomu TV to jest niebo a ziemia.

nie dziwie sie ze ludzie po 50 nie maja ochoty na seriale wyzszej półki bo to wymaga zaangazowania i czasu.
@Kimchi: To jak u mnie xD
Zgrałem im ponad 290 filmów FullHD + kilka seriali i nie mają co oglądać w telewizorni xD
Co śmieszniejsze mają te same komentarze dot tego co właśnie leci xD
@Kimchi: To nie jest kwestia braku zainteresowań, a lenistwa, przyzwyczajenia, że telewizor jest źródłem rozrywki i jakiejś awersji do elektroniki. Moja mama jest fanką tureckich seriali na TVP i woli ponarzekać, że przez pracę nie zdąża na odcinki albo ogląda tylko końcówki zamiast obejrzeć je w całości przez internet. Trochę inny przykład: ostatnio pokłóciłam się z rodzicami, bo prosiłam ich żeby zainstalowali whatsapp, bo tak łatwiej i taniej się komunikować gdy
Oczywiscie beda narzekac i gadac jaka ta telewizja glupia, ale i tak potem grzecznie usiada i beda przelaczac kanaly do konca dnia, liczac na cud i na to ze akurat bedzie lecial jakis film ktory wygral oskara w tym roku xD


@Kimchi: Uświadomię cię, oni chcą żyć w takim świecie. To był ich świadomy wybór, zapoznali się z twoimi założeniami i nowinkami ale wolą po staremu. Chcą narzekać i gadać, że