Wpis z mikrobloga

Ehh, obecnie mieszkam w domu rodzicow, w przerwie miedzy podrozami i kupilem netflixa jakis czas temu, specjalnie dla rodziny (i dla siebie oczywiscie), bo myslalem ze fajnie bedzie jak kazdy bedzie mogl sobie wybrac co chce ogladac i kiedy chce, ale #!$%@? nie.

Jednak wiekszosc starych polakow to ludzie siedzacy w minionej epoce i gdzies pomiedzy pokoleniami zrobila sie gigantyczna dziura, tak jakby ewolucja opuscila pokolenie, albo Polska wykonala wielki skok ekonomiczny i cywilizacyjny (iks #!$%@? de). Pokazywalem im juz i opowiadalem co to netflix kilka razy, byl tylko efekt wow na poczatku jakie to proste itd, bo kupilem chromecasta i zainstalowalem starym appki w telefonach.

Niestety, starzy tylko wracaja z pracy, gadaja sami do siebie "co tam dzisiaj w telewizji leci", przelaczaja programy pol godziny (robiac po drodze kilka petli tych samych kanalow), narzekaja po drodze "o, znowu te durnoty", albo "znowu powtarzaja tylko mnie kochaj", "ee to ten glupek" (w przypadku gdy leci film z stevenem segalem/jackie chanem/jimem carreyem).
Dzisiaj na przyklad wrocili i teraz grzecznie siedza, ogladajac jakis #!$%@? gownofilm gdzie gra wesley snipes w roli glownej xD

O netflixie oczywiscie wszyscy zapomnieli, skorzystali tylko raz, gdzie matka godzine przegladala na telefonie co za filmy i seriale sa, ale nie mogla sie zdecydowac na nic bo za duzy wybor, po czym spojrzala na zegarek i powiedziala "dobra, trzeba isc spac bo jutro do pracy" X'D

Nawet nie wiecie jak mnie taki stan rzeczy #!$%@?. W naszym kraju telewizja jeszcze dlugo bedzie sie miala dobrze, Ci ludzie lubia jak im sie mowi i narzuca co MAJA ogladac i co CHCA ogladac. Oczywiscie beda narzekac i gadac jaka ta telewizja glupia, ale i tak potem grzecznie usiada i beda przelaczac kanaly do konca dnia, liczac na cud i na to ze akurat bedzie lecial jakis film ktory wygral oskara w tym roku xD

#telewizja #netflix #problemypierwszegoswiata #gorzkiezale
  • 63
  • Odpowiedz
@Kimchi: Standard. Telewizor ustawiony na reklamy z tv puls albo inny tvn z przerwą na film ze stevenem segalem i wieczne narzekanie. Ale spróbuj zaproponować coś z setek różnego rodzaju produkcji i seriali z biblioteki netflixa żeby obejrzeć coś jak człowiek, to usłyszysz że w sumie i tak zaraz trzeba iść spać, albo "to trzeba przysiąść na spokojnie" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kimchi: gorsze jest jak masz za darmo do tych xyz kanałów z cyfrowego Polsatu za darmo bibliotekę + hbo a ci #!$%@?ą ojca Mateusza, ranczo i czterech pancernych 24/7
  • Odpowiedz
@Kimchi: 5 lat temu kupiliśmy DVD - było włączane kilka razy. Jak chciałem wyrzucić filmy, które leżały nieobejrzane kilka lat, to była wielka burza. Powiedziała, że jak będzie na emeryturze, to sobie obejrzy. Minęły 3 lata - 0 obejrzanych filmów.

Matka ciągle narzeka, że nie ma nic do oglądania w TV. Kupiłem Mi Box, pokazałem jak się obsługuje. Ściągnąłem z internetu ponad 100 dobrych filmów z napisami oraz 15 seriali (po
  • Odpowiedz
@Kimchi: To są ludzie, którym trzeba ułożyć plan dnia. W pracy szef ich drenuje, wracają robią obiad/5 harnasi, bo tak trzeba, potem TV i oglądają to co leci. Proste życie, bez ambicji. Zmiany dla takich ludzi nigdy nie będa na korzyść, bo oni tego nie rozumieją.
  • Odpowiedz
@Kimchi: Dlaczego masz zal o to, że ktos ma inne podejście do rozrywki niż Ty xD Polska oferta netflixa tez jest uboga, mi tam sie większość zawartosci nie podoba a przez sama bilioteke też jest sie dość ciężko przebić. Nawet propozycje które dostaje sa prawie zawsze słabo dopasowane
  • Odpowiedz
@Pienio69: Tak, tyle ze roznica jest taka, (i tutaj tylko podejrzewam, moge nie miec racji) ze Ty pewnie masz te wszystkie serwisy obcykane, ogladasz filmy online, wiesz co to netflix, showmax itp. wiec ciezko Cie zadowolic. A takie osoby jak moi rodzice z filmami i serialami mieli do czynienia tylko w TV i to z kinematografia 5-letnia+ bez zadnych nowosci, tylko powtarzane co 2 tygodnie szmiry. Ciezko mi sobie wyobrazic ze
  • Odpowiedz
@Daroo1: za co szanowac tego prostaka i chama? w kategorii pseudo kozakow jest zaraz po seagalu. przeczytaj dlaczego jego kariera podupadla, jak zachowuje sie na planie (ryan reynolds, luzacki bardzo typ co onim mowil po blade trinity) i co naprawde potrafi. nie trawie ludzi traktujacych innych w sposob jak on. van damme jest kozak, nagral nawet fajne JCVD gdzie pokazal swoja inna strone.
  • Odpowiedz
No aż się musiałem, zalogować tak się we mnie zagotowało xD Ja lvl 20+, moja mama lvl 60+ i mam to samo xD Oczywiście często narzeka jak w tej TV "same bzdety" ale jednak nie przeszkadza jej to w regularnym oglądaniu "Klanu", "M jak Miłość" czy "Barw Szczęścia".

Oczywiście tysiące razy próbowałem zaproponować jakiś serial nie lecący na TVP, TVN czy Polsacie to za każdym razem jest jak na tym memie parę
  • Odpowiedz
@Kimchi ja to mam z innej strony. Pracocholizm I chęć kształcenia w domu doprowadziły mnie do tego, że autentycznie boję się przeznaczyć 2 czy 3 b godziny na obejrzenie filmu takiego jak chce "no bo zaraz musze pouczyć się tego/zrobić to i to". Więc zamiast z góry przeznaczać tak duża dawkę czasu na bycie bezproduktywnym, to wybieram obejrzenie czegoś np na YouTube. Nie muszę się na tym w pełni skupiać, trwa krótko
  • Odpowiedz
@Kimchi: inne pokolenie, rocznik od około 70/ bardziej 80 + to ma obcykane,
Mama moja jakos moze z 2 lata temu zaczela korzystac ze smartfona w taki wlasciwy sposob procz dzwonienie ( ͡º ͜ʖ͡º), chociaz tez tylko internet przeglada, jakies aplikacje to "boi się", że zepsuje ( ͡ ͜ʖ ͡) mimo, ze w pracy pracuje na kompie, no ale to inna
  • Odpowiedz