Wpis z mikrobloga

Wszedłem sobie wczoraj na profil Janusza Korwina-Mikke by sprawdzić co tam nasz główny wolno-rynkowiec napisał o zakazie handlu w niedzielę.

Co jednak zwróciło moją największą uwagę to komentarze fanów Pana Janusza - otóż zamiast ogólnego oburzenia, że jak to rząd wchodzi z butami w naszą wolność do pracowania i kupowania kiedy chcemy, największą popularnością cieszyły się komentarze broniące tego pomysłu!

To np. drugi najbardziej popularny komentarz:

Panie Korwin, lubie Pana i szanuje. Ale chyba w tym wszystkim chodzi o to zeby zarobic i godnie zyc, pracujac od poniedzailku do piatku... weekend jest dla rodziny i samego siebie, gdzie ludzie maja pasje, hobby a nie tylko tyrka i tyrka!!!!! Nie sztuka ja zarobic 5 tys w 350 godz. Pzdr z Łdz


A tu kolejny:

bzdura brak wiedzy empatii i oderwanie od normalneo życie. Dlatego partia Wolnośc nie może sie przebić przez próg wyborczy. Bo nie rozumie ludzi. Człowiek nie zyje dla pracy ale pracuje by żyć. Mój dziadek będąc rzemieślnikiem, bardzo dobrym i wziętym, w czasach powojennej komuny miał wolne niedziele, częściowo soboty i kiedy chciał, a żył na naprawde dobrym poziomie. Łatwo p-------c takie głupoty gdy sie rżnie głupa w polityce i na europosadach. Może warto sie pochylić nad mormalnym człowiekiem a nie lansowac neoniewolnictwo?


Kolejny:

Jak Cię lubie , to p--------z glupoty . Ja w tej chwili pracuje w każdą sobotę i za to mam wolny dzień w tygodniu i tak firma omija wyplacanie mi nadgodzin zebym czasem za duzo nie zarobił , jak soboty będą wolne to wtedy własnie będę więcej zarabiał !


I kolejny:

.panie Januszu.. ależ Pan pieprzysz... Możesz Pan jako to : mason, ateista, komunista, postępowiec niewierzący - niepotrzebne skreślić... takie androny prawić.... Niedziela, przynajmniej dla ludzi a wśród nich katolików (chyba, że Pan nas za ludzi nie uważa ) jest dniem wolnym z konkretnych powodów... Zresztą, są kraje w Europie i na świecie - może to Pana zdziwi , gdzie sklepy są zamknięte w niedzielę i jakoś tragedii z tego powodu nie ma. Także trochę szacunku dla ludzi i ich przekonań proponowałbym...


Ale jak to? Przecież fan Pana Janusza i wyborca partii Wolność powinien uważać, że taki zakaz to zamach na jego wolność, że jak ktoś nie chce pracować w niedzielę, to znajdzie taką pracę, gdzie niedziela będzie z zasady wolna, a jak ktoś będzie chciał więcej zarobić to będzie pracował i w niedzielę i w Wigilię.

A tu jednak wyłania się obraz kogoś, kto chciałby by państwo zabroniło pracodawcy kazać mu pracować w niedzielę, kogoś kto uważa, że państwo wie lepiej i powinno ingerować w układanie się na linii pracownik-pracodawca.

Te komentarze potwierdzają moją hipotezę, że większość "wolnościowców" w Polsce jest za wolnością tylko wtedy gdy obiecywane są niższe podatki i możliwość robienia tego co chcą, a co obecnie jest zakazane (np. palenie marehuannen, jazda po pijaku bez pasów itp.). Natomiast gdy ta wolność miałaby ich w jakiś negatywny sposób dotykać i odbierać im prawa (wywalczone przez socjalistów nomen omen) to nagle oburzenie, alejakto, "pieprzysz Pan Panie Januszu" itp. itd.

Dlatego gdyby w jakiejś alternatywnej rzeczywistości Korwin wygrał kiedyś wybory i wprowadziłby te swoje reformy, to z wielkim zainteresowaniem oglądałbym miny tych naszych "wolnościowców", którzy nagle straciliby ochronę prawa pracy, BHP, pensji minimalnej itp. itd. a założenie fabryki paróweczek wcale nie byłoby takie proste jak im się wydaje :)

Poniżej obrazek idealnie to obrazujący:

#neuropa #polska #korwin #4konserwy #ekonomia #libertarianizm #polityka
rzep - Wszedłem sobie wczoraj na profil Janusza Korwina-Mikke by sprawdzić co tam nas...

źródło: comment_8DxoPQQPaKADz8b7Mdo5JYE1nmVL7RUE.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tyrytyty: Nie poglądy Korwina, a jego "fanów" mnie tu zdziwiły. Pozycja Korwina w sprawie zakazu jest akurat dość przewidywalna :)
  • Odpowiedz
@tyrytyty: Co? Przecież USA to mocno podzielony kraj - są tam stany wolnościowe społecznie ale pełen socjalizm gospodarczy, są tam miejsca że komunizm by sie nie powstydził a są miejsca gospodarczo wolnościowe, ale społecznie mniej. Ogólnie USA i pełna wolność wcale nie idą w parze od jakiś 50-60 lat.
@rzep: No bo do Korwina lgną też ludzie typowo "kretyńsko" konserwatywni. A sam Korwin wcale bardzo dużo wspólnego z
  • Odpowiedz
@rzep: z tego co zaobserwowałem lata temu, gdy jako „dzieciak z dowodem osobistym” (bo dorosłym się trudno wtedy nazywać) się angażowałem w działalność polityczną dla ówczesnej partii JKM‑a, to korwinowcy z Korwinem mają bardzo mało wspólnego. Towarzystwo, z którym się spotkałem na Górnym Śląsku, to byli (mniej lub bardziej) radykalni konserwatyści, liberalizm (w tym liberalizm gospodarczy) traktując jako dopust boży, bo w pełni konserwatywnych kandydatów nie było.
Czyli dokładne moje
  • Odpowiedz
@rzep:

Gdyby komuś się bardzo nudziło, może poszukać sobie na FB postów Korwina w których krytykuje program 500+. Zobaczycie zatrzęsienie komentarzy w duchu "Panie Januszu, yyy no tak, 500+ to socjalizm TFU. Yyy ale pierwszy raz od 5 lat mamy pieniądze na wakacje, nasz Brajanek w końcu ma nowe buty..." ;)

Kiedyś przeprowadzono badanie, w którym przedstawiono ludziom detale różnych ustrojów społecznych, np. podział bogactwa, różnice w zarobkach itp. ale bez podania nazwy ustroju czy kraju, w którym panuje.
Dziwnym trafem w kapitalistyczno-darwinistycznym USA miażdżąca większość wybrała... Szwecję. :) Żaden dziki kapitalizm, tylko
  • Odpowiedz
W niektórych partiach elektorat nie popiera wszystkiego co każe wierchuszka. Nie ma tu nic dziwnego. To nie PO.


@mopo: Przejęzyczyłeś się - PiS, nie PO.

Nikt nie musi się zgadzać we wszystkim z Korwinem - ale akurat liberalizm gospodarczy, brak zakazów i ingerencji państwa w stosunki pracodawca-pracownik to rdzeń jego poglądów i programu.

Popieranie wolnych niedziel w tym wypadku to jak popieranie Ikonowicza i Polskiej Partii Socjalistycznej i bycie za
  • Odpowiedz
@rzep: to są zakamuflowani socjalisci albo pisowskie trolle,ktore lubią Korwina do czasu az sie nie zgadza z obecnym rządem
Wolny rynek to nie b----l,ze wchodzisz wtedy gdy masz smaka na foke. Albo go wyznajesz albo nie.
  • Odpowiedz
Natomiast gdy ta wolność miałaby ich w jakiś negatywny sposób dotykać i odbierać im prawa (wywalczone przez socjalistów nomen omen) to nagle oburzenie, alejakto, "pieprzysz Pan Panie Januszu" itp. itd.


@rzep: A to tylko oburzenie bo Janusz chce, aby Ci ludzie mieli możliwość pracowania w niedziele. Gdyby tylko Korwin próbował wprowadzić swoje 'reformy', w Warszawie zabrakłoby opon do palenia.

- Zlikwidowanie publicznej służby zdrowia
- Koniec z darmową i
  • Odpowiedz
Przejęzyczyłeś się - PiS, nie PO.

Nikt nie musi się zgadzać we wszystkim z Korwinem - ale akurat liberalizm gospodarczy, brak zakazów i ingerencji państwa w stosunki pracodawca-pracownik to rdzeń jego poglądów i programu.

Popieranie wolnych niedziel w tym wypadku to jak popieranie Ikonowicza i Polskiej Partii Socjalistycznej i bycie za likwidacją socjalu i wolnym rynkiem.


@rzep: Niekoniecznie. Dużo wyborców Korwina to konserwatywni liberałowie. Korwin prywatnie jest konserwatywnym liberałem, ale
  • Odpowiedz
@prawa_reka_sorosa: ależ to by byl pyszny widok
Do stolicy by przyjechali wszelkiej masci socjalisci domagający sie starych przywilejow
A Pan Janusz by tylko wyszedł i wydał komunikat "socjalisci, proszę się rozjesc bo inaczej wyprowadze policje na ulice"
A potem tylko jeb jeb jeb socjaliste pałą po nerach. K---a. Aż bym sie zapisał do takiego wolnorynkowego patrolu obywatelskiego
  • Odpowiedz
@prawa_reka_sorosa: ależ to by byl pyszny widok

Do stolicy by przyjechali wszelkiej masci socjalisci domagający sie starych przywilejow
A Pan Janusz by tylko wyszedł i wydał komunikat "socjalisci, proszę się rozjesc bo inaczej wyprowadze policje na ulice"
A potem tylko jeb jeb jeb socjaliste pałą po nerach. K---a. Aż bym sie zapisał do takiego wolnorynkowego patrolu obywatelskiego

Ci policjanci by prędzej dali po nerach panu januszowi
  • Odpowiedz
  • 4
@mopo wolność jednego człowieka konczy sie tam gdzie zaczyna się wolność drugiego, więc nie możesz porównywać zabójstwa na zlecenie z MOŻLIWOŚCIĄ handlu w niedziele.
  • Odpowiedz
@Friks: Wolność kończy się tam, gdzie pozwala moralność. Od wieków w naszej kulturze nie handlowało się w niedzielę mimo bardziej wolnego rynku i tak powinno pozostać.
  • Odpowiedz
Te komentarze potwierdzają moją hipotezę, że większość "wolnościowców" w Polsce jest za wolnością tylko wtedy gdy obiecywane są niższe podatki i możliwość robienia tego co chcą, a co obecnie jest zakazane (np. palenie marehuannen, jazda po pijaku bez pasów itp.). Natomiast gdy ta wolność miałaby ich w jakiś negatywny sposób dotykać i odbierać im prawa (wywalczone przez socjalistów nomen omen) to nagle oburzenie, alejakto, "pieprzysz Pan Panie Januszu" itp. itd.


@rzep
  • Odpowiedz
Lewica ma złą prasę w Polsce z powodu notorycznego przyrównywania jej do PRL i propagandy uskutecznianej przez biznes i przedsiębiorców.


@von_stirlitz: Teraz ludzie mają w nosie PRL. PiS PRL wprowadza i ludziom to pasuje. Lewica ma złą prase bo jak to lewica jest lewicowa światopoglądowa (trudno aby było inaczej). A to już jest coś, czego polaka nie zniesie. Polak to głównie konserwatywny socjalista. Dlatego PiS ma ogromne poparcie bo z
  • Odpowiedz