Wpis z mikrobloga

#korposwiat Drugi tydzień mój w pracy. Zaplanowane dwugodzinne zebranie w celu omówienia rozwiązania problemu, że mój team się nie wyrabia i są zaległości. Na początek pół godziny gadania, że jesteśmy sercem tego zespołu, że jesteśmy mega ważni, że oni chcą, żeby nam się pracowało dobrze, bo ty my, pracownicy tworzymy tę firmę. W tym momencie już rakłam, żenadłam i skisłam.
Zaproponowane rozwiązanie problemu z zaległościami to to, żebyśmy robili to, co to tej pory, plus narobili zaległości xD Jeden różowy zadaje rezolutne pytanie, ale jak mamy to zrobić? Odpowiedź: Karolina, to jest świetne pytanie, tak, nie bójcie się zadawać pytań, dzięki waszym pytaniom będziemy mogli usprawnić pracę, bla bla bla, zero odpowiedzi na pytanie xD
Na koniec zebrania stworzono listę 8 reguł, których powinniśmy przestrzegać, żeby praca była efektywniejsza. Są to dokładnie te same reguły, które tu obowiązują od kiedy rozpoczęłam pracę, super zmiany bulwo!

Praca w #korpo jest... dziwna xD
  • 33
@portugalka: bo to jelopy zarzadzaja. Powinno sie zmierzyc sredni czas wykonania jednego z waszych zadan. Np z zegarkiem w reku kazdy zapisuje ile mu zajelo zrobienie poszczegolnych 10 zadan i usredniamy wynik.

Potem to juz z gorki:

mozna obliczyc ile godzin produktywnych potrzebujemy aby wykonac cale zadanie. wtedy latwo juz bedzie obliczyc ile ludzi powinno wlasciwie byc aby osiagnac cel.

Oczywiscie zakldalbym i tak po obliczeniu produktywnosc na jakies 85% poniewaz
@KwasneJablko: W wielu przypadkach sprawdzenie czasu wykonania 10 zadań w danym jednym momencie nijak odda faktyczny czas spędzony na zadaniach. A co jeżeli akurat w tych 10 zadaniach nie trafi się takie, które potrafi być czasochłonne?

poza tym zawsze tez zakladaj mozliwy Shrinkage nieplanowany. Teraz zima #!$%@? to sie zaczna choroby

Już to widzę jak korpa chcą specjalnie robić nadprogramowe zatrudnienie, bo ktoś może się rozchorować. xD
@portugalka: dlatego sie robi prob kilka i usrednia. czego wy nie rozumiecie.

Tez pracuje z umowami i to dziala jak sie ma pojecie co i jak. No ale wczesniej pracowalem jako analityk i planowalem prace 200 osobom wlacznie z tym kiedy beda przerwe robic wiec moze mam inne spojrzenie na to
W wielu przypadkach sprawdzenie czasu wykonania 10 zadań w danym jednym momencie nijak odda faktyczny czas spędzony na zadaniach. A co jeżeli akurat w tych 10 zadaniach nie trafi się takie, które potrafi być czasochłonne?


@polecam_poczytac_heideggera: No stary to chyba zauwazysz ze cos jest nie tak i ze odchylenie jest jakies mega. To robisz wiecej prob albo kazesz przez kilka dni przez caly dzien mierzyc czas a najlepiej tracker w excelu
@KwasneJablko:

jakies duze odchylenia standardowe na pierwszy rzut oka zobaczysz

Oczywiście, że tak.

Poza tym jak zrobisz tool w VBA to wcale nie bedie jakies uciazliwe.

Dla podrzędnych korposzczurków jakiekolwiek udziwnienie jest uciążliwe.

Nieeeee, lepiej na meetinigach #!$%@? glupoty typu to co napisala OPka, a przed przelozonymi mowic ze ludzie sa #!$%@? i ze sie z nimi porozmawia.

Nie wiem dlaczego stworzyłeś sobie w swojej głowie "dwa obozy", gdzie po jednej
@portugalka: Powiedz jak powinno według Ciebie wyglądać takie spotkanie.
Powinien powiedzieć '#!$%@?ć albo nie dostane premii'?
Jesteście w komplecie i projekt się sypie, jak ktoś odejdzie to koniec gry.