Wpis z mikrobloga

Zastanawialiście się kiedyś jak działają różdżki? Chodzi mi o takie do wyszukiwania żył wodnych. Dlaczego "krzyżują" się w miejscu cieków wodnych, bądź innych "uzbrojeń" terenu?


@p1etr4s: to napisz w skrócie jak to działa i nie trzymaj w niepewności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@p1etr4s: Zdradze Ci cos. Nie dzialaja. To sciema dla frajerow zeby wyciagac kase. Pan zle sie czuje bo ma ciek wodny pod krzeslem, niech Pan przestawi i bedzie ok. Nyga plz. Byl program z slepym testem, pod wiadrami schowane lub nie pojemniki z woda. Skutecznosc "profesjonalnych" magikow - zero.
  • Odpowiedz
@piastun: Przepraszam. Źle się wyraziłem, mogę to pokazać, że działają. Z tego co czytam w internecie, to większość twierdzi, że to fejk.

Pracuje przy pracach ziemnych, a dokładniej przy układaniu kabli energetycznych.
Przy wyszukiwaniu kolizji, zawsze korzystamy z różdżek i to działa.

Na filmiku pokaże plan uzbrojeń terenu i korzystanie z różdżek.

Co ciekawe, wykrywa to co pod ziemią i to co nad nią, np przewody telefoniczne bądź elektryczne na słupach.
  • Odpowiedz
@p1etr4s: spoko, qumplu ja mam otwarty umysł tylko zastanawiam się co jest medium pomiarowym dla tej różdzki. Rozumiem, że różdżkarz jest "odbiornikiem" czy ten patyk.
dwa to z tego co napisałeś wykrywasz pole magnetyczne/elektryczne?
  • Odpowiedz
@p1etr4s: To nie działa, bo nie ma prawa działać. To zabobony.
Ani woda ani drut nie wywołują na tyle silnego pola magnetycznego, by odchylać jakieś druty czy patyki.
  • Odpowiedz
@ms93: być może, w takim razie każdą kolizję lokalizujemy przez przypadek. I przez przypadek setki razy udało nam się trafić.

Nie mam headcama. Poproszę najwyżej kogoś, żeby mnie nagrał jak lokalizuje kolizje.
  • Odpowiedz
@p1etr4s pracuję w podobnej branży (studnie głębinowe) i uważam wszelkich radiestetów za oszustów i złodziei. Już mówię dlaczego:
1. W geologii nie istnieje takie pojęcie jak "żyła wodna" - radiesteci szukając wody twierdzą, że wody gruntowe i głębinowe występują w formie podziemnych rzek, w których wartko płynie woda, nic bardziej mylnego. W utworach skalnych występuje naturalna, przestrzenna siatka spękań i w tych właśnie spękaniach występuje woda, raczej w formie obszarów niż cieków.
  • Odpowiedz
  • 5
@p1etr4s mam w domu takie dwa druty i one się krzyżują w trzech miejscach. Co ciekawe, te trzy miejsca są ulubionymi naszego kota i śpi tylko tam :)
  • Odpowiedz