Wpis z mikrobloga

26914.27 - 13.40 = 26900.87

Deszczowa pogoda, więc stwierdziłem, że pobiegam po parku i zrobię parę parkrunowych kółek, aby zapoznać się z trasą przed sobotnim debiutem w parkrun ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale dziś nie o tym... Kiedyś czytałem, że chmury, duże zagęszczenie drzew i wysokie budynki mają duży wpływ na pomiar GPS i kalkulacje endo i innych tego typu aplikacji.

Dzisiaj pierwszy raz biegłem z pasem, w którym miałem schowany telefon z endo, i plik kluczy w przedniej kieszeni. Pierwszy kilometr przez dłuższy okres tel trzymałem w ręku i czas 4:47min. 2, 3 i 4KM tel przez większość czasu schowany w pasie, jednak co .5KM wyciągałem i sprawdzałem czy endo ciągle liczy. Czas po kolei 5:09, 5:04, 5:05 na min. Myślę sobie OK, w poniedziałek robiłem nogi i mam straszne zakwasy, niech będzie. Przycisnę drugą piątkę. Na piątym KM telefon schowałem do pasa i jazda... 6:35min na kilometr. Myślę sobie, to już przegięcie. Coś jest nie tak. Mapa pokazuje, że byłem dwie ulice dalej a nie w parku i do tego ten czas. Od tej pory postanowiłem trzymać tel w ręku. 6km 4:47, 7KM 4:49 itp. Wniosek, tel schowany w kieszeni błędnie oblicza dystans i czas z GPS'em. Dotego przewyższenia jakieś dziwne 336m do góry i 226m w dół. Gdzie trasa płaska jak Andżela. Min. altitude -218m ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kiedyś jak było pochmurnie, to fakt zauważyłem, że endo liczy ciut inaczej, ale na 6KM na stałej trasie, pomiar różnił się o jakieś drobne, chyba 200m niż zazwyczaj. Ale dzisiaj, z tym pasem, to trochę przegięcie. W szczególności na 5 kilometrze, gdy telefon cały czas był schowany.

Na codzień tel trzymam w ręku i nie mam takich problemów. Myślicie, że schowany tel w pasie i pod podkoszulkiem, może aż tak zakłócać GPS?

DISTANCE: 13.40 km
DURATION: 1h:09m:00s
CALORIES: 1,094 kcal
AVG SPEED: 11.65 km/h
MAX SPEED: 44.05 km/h
AVG PACE: 05:09 min/km


#sztafeta #bieganie
  • 1